Blog

Działkowe inspiracje: palenisko corten zamiast grilla

Działkowe inspiracje: palenisko corten zamiast grilla

Jesteśmy narodem, który uwielbia grillować, przez niektórych uznawani jesteśmy nawet za ekspertów potraw z grilla. Nikogo nie dziwi więc, że kiedy pojawiają się pierwsze promienienie słoneczne za oknem, a temperatura osiąga wyższe wartości, w ogrodach rozpoczyna się prawdziwa grillowa uczta. A gdyby tak w tym roku podejść do tematu nieco inaczej? A może palenisko zamiast grilla?

Bądź kreatywny

Działka, podobnie jak ogród, to miejsce, które kojarzy nam się z odpoczynkiem, latem i oczywiście wiosenno-letnim grillowaniem. W większości przypadków przed domkiem letniskowym stoi wsparty na trzech nogach blaszany grill. Jest to tak pospolity widok, że jest on praktycznie niezauważalny. Alternatywą dla tradycyjnego „blaszaka” może być palenisko. Nie takie, jakie budowali nasi przodkowie, natomiast nowoczesne oraz wyróżniające się nietuzinkowym designem.

Palenisko wykonane jest z cortenu, a dokładniej ze stali kortenowskiej. Nie tylko prezentuje się ciekawie, ale również charakteryzuje się wyjątkową odpornością na wpływ czynników zewnętrznych i mechanicznych.

Bądź pomysłowy

Grill ma niemal każdy, palenisko możesz mieć jedynie Ty. Nie jest to jeszcze tak bardzo popularne w Polsce rozwiązanie do ogrodu. To sprawia, że jego pojawienie się przed domkiem letniskowym, w ogrodzie czy na tarasie wywołuje zdumienie, zaskoczenie i pojawia się mnóstwo pytań – dlaczego palenisko? Skąd ten pomysł?

Palenisko z cortenu jest zarówno praktycznym wyposażeniem ogrodu – funkcjonalny oraz niezawodny grill – jak też jego ozdobą. Połączenie tych dwóch funkcji daje mu dużą przewagę nad blaszanymi grillami, które raczej chcemy ukrywać niż się nimi chwalić. Tym razem jest inaczej. Palenisko będziesz chciał nie tylko pokazywać znajomym, ale być może stanie się centralnym punktem spotkań na Twojej działce.

Bądź zaradny

Każdy zakup, szczególnie ten, który związany jest z większą inwestycją, powinien zostać gruntowanie przemyślany. Kupując grilla, możemy zapłacić za niego 30 zł, jednak w sklepach dostępne są też grille w cenie kilkuset złotych. Różnią się nie tylko wyglądem, ale też jakością, sposobem i możliwościami grillowania oraz trwałością.

A palenisko, czy jego cena nie jest zbyt wysoka, aby każdy mógł sobie na nie pozwolić? Przede wszystkim jest to inwestycja w wysoką jakość, wieloletnie użytkowanie, wielofunkcyjność i najwyższy poziom estetyki. Kiedy zastanowimy się, ile razy w ciągu ostatnich lat zakupiliśmy blaszanych grilli, to przekonamy się, że wydatki z tym związane nie były małe, a satysfakcja… żadna.

Palenisko metalowe Corten stanowi alternatywę dla grilla i oryginalną ozdobę ogrodową. Można na nim przyrządzić smaczne potrawy, ogrzać się w chłodniejsze wieczory oraz stworzyć sobie i znajomym wyjątkową i magiczną atmosferę.