FAQ

Donice metalowe – prawda i mity

Każdy człowiek uczy się niemal przez całe życie. Nabiera doświadczenia i zdobywa wiedzę na skutek różnych zdarzeń. My również nieustannie staramy się doskonalić swoje umiejętności, ale przede wszystkim obserwujemy wpływ czynników zewnętrznych na materiały, z jakich wykonujemy nasze donice ogrodowe. Staramy się te postrzeżenia ulokować w wiedzy, jaką udało nam się posiąść przez ostatnie lata. Teraz dzielimy się nimi z Tobą!

Donice na taras z cortenu są odporne na korozję – PRAWDA

Za największy atut cortenu uważa się jego wyjątkowo dużą odporność na korozję. Naturalny proces, jakim jest pojawienie się na jego powierzchni warstwy rdzy skutecznie chroni donice ogrodowe przed pojawieniem się nieestetycznej korozji.

Intensywność rdzewienie zależy od warunków atmosferycznych – PRAWDA

Materiał, jakim jest corten dojrzewa przez ok. 36 miesięcy. W tym czasie donice zmieniają swoje zabarwienie na złotordzawy, co jest procesem naturalnym. Nie zawsze jednak przebiega on w ten sam sposób. Dużo zależy od tego, jak bardzo donice narażone będą na działanie promieni UV i wody oraz w jak bardzo toksycznym środowisku będą się znajdować, a więc również samo powietrze przyczynia się do rdzewienia cortenu.

Donice metalowe można wykorzystać na każdej powierzchni – NIEPRAWDA

Trzeba wiedzieć, że corten charakteryzuje się stosunkowo dużym ciężarem własnym. Wykorzystanie ich na balkonach i tarasach o lżejszych konstrukcjach może spowodować odkształcenie powierzchni, a nawet jej uszkodzenie. Doniczki na balkon wykonane z metalu sprawdzą się tam, gdzie konstrukcja wykazuje się dużą solidnością. Należy także pamiętać, że spływająca po ścianie donicy może zostawiać rdzawe ślady.

Donice ogrodowe z cortenu nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń antykorozyjnych – PRAWDA

Jak już zostało wspomniane corten samodzielnie wytwarza warstwę chroniącą przed korozją. Nie jest zatem konieczne stosowanie dodatkowych zabezpieczeń, co przekłada się na niższe koszty produkcji donic ogrodowych, a także ich eksploatacji.

Metalowa donica ogrodowa idealna dla każdego rodzaju roślin – PRAWDA

W donicach ogrodowych wykonanych z cortenu można uprawiać każdy rodzaj rośliny – zarówno trawy i krzewy, jak również drzewka i  kwiaty. Wykonane są nie tylko z solidnego tworzywa, ale posiadają również otwory odpływowe odprowadzające wodę, a ich ściany zostały ocieplone styropianem, co zapewnia odpowiednie warunki do wzrostu roślin.

Pamiętaj jednak, że metalowe donice na taras nie powinny mieć częstego kontaktu z wodą, dlatego zaleca się ich umieszczanie w miejscach, w których będą chronione przed jej niekorzystnym wpływem.