Donica metalowa – corten Cubi 23

  L2000 x W500mm H500mm 140kg 500l

  Donica Cubi 23 wykonana została z blachy cortenowej.

  W dnie posiada otwory odpływowe.

  Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

  WYMIARY DONICY:
  Długość: 200 cm
  Szerokość: 50 cm
  Wysokość: 50 cm
  Grubość ścianki około 30 mm
  Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
  Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
  Waga 140 kg

  Chcesz poznać cenę produktów?

  Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

  Opis

  Uwielbiasz nowe, nietuzinkowe dekoracje w swoim ogrodzie, który jest dla Ciebie ostoją po ciężkim dniu pracy. Tu odpoczywasz i realizujesz swoje pomysły w upiększaniu swojego uroczego zakątka. Aby pomóc Ci w dobrych wyborach i spowodować radość na Twojej twarzy proponujemy postawić w tym sezonie na donice ogrodowe Cubi 23, które wykonane są ze stali corten. Długa metalowa donica to idealne rozwiązanie, które łączy prostotę z praktycznością.

  Walory przemawiające za donicami z cortenu Cubi 23

  Ze względu na swoją wysoką odporność na panujące w naszym położeniu geograficznym czynniki zewnętrzne, ujemne temperatury zimą, wysokie nasłonecznienie i temperatury latem. Corten jest materiałem, który nie zmienia swoich właściwości i nie ulega zniszczeniu. Powierzchnia pokrywa się warstwą patyny pełniąca rolę ochronną. Donice na zewnątrz z cortenu przybierają ciekawych wzorów, indywidualnych i różnych dla każdego egzemplarza. Tworzy się w ten sposób warstwa ochronna, która jednocześnie przesłania wszelkiego rodzaju zarysowania. Jest ona od środka wyłożona warstwą styropianu, chroniąc rośliny w niej zasadzone przed przemarzaniem. Śmiało możemy więc powiedzieć, że są to też donice mrozoodporne. Dzięki temu możemy cieszyć się przez cały rok wiecznie zielonymi roślinami, czy krzewami.

  Kilka rad jak sadzić rośliny w donicy z cortenu

  Nasz sukces osiągniemy, jeśli właściwie przygotujemy podłoże, w którym zasadzimy nasze rośliny. Długa metalowa donica posiada kilka otworków, przez które spływa nadmiar wody. Dzięki temu unikniemy przelania sadzonek. Na dnie powinniśmy umieścić warstwę drenażu. Mogą to być drobne kamyczki, żwir lub kupiony w sklepie keramzyt. Na to rozkładamy warstwę piasku gruboziarnistego i właściwą ziemię. Warto zakupić gotową w sklepie ogrodniczym, która będzie najtrafniejsza do charakteru naszych roślin. Na przygotowanym podłożu sadzimy swoje kompozycje i obficie podlewamy.

  Długa donica metalowa w aranżacjach ogrodowych

  Donice zewnętrzne duże to świetny wybór dla poszukujących ciekawych rozwiązań. Urok zasadzonych roślin na tle niepowtarzalnego desingu  prostokątnej donicy zachwyci każdego odwiedzającego. Doskonale sprawdzi się w aranżacjach tarasowych, jak również ogrodowych. Zasadzone wiecznie zielone krzewy lub kompozycje miniatur krzewów przed wejściem do domu będą stanowiły naturalną ozdobę. Nowoczesne donice ogrodowe to dobry wybór dla tych co mają mało czasu, a cenią sobie swoją zieloną przestrzeń.

  Uwagi dla posiadaczy donic z cortenu

  Donica Cubi 23 ze stali corten występuje tylko w jednym kolorze. Podczas deszczu patyna może spływać na podłoże i pozostawiać rdzawy osad, który da się jednak usunąć, za pomocą specjalistycznych środków chemicznych. Donice ogrodowe z cortenu są cięższe, ale ta wada, może być też ich zaletą, ponieważ stanowi stabilną podstawę.