Osłony, osłonki na donice i doniczki
Wśród elementów wyposażenia wnętrz oraz małej architektury balkonowo - tarasowo - ogrodowej, to właśnie osłona na donice pełni jedną z ważniejszych funkcji. Wykonujemy je na życzenie klienta bez otworu odpływowego. Dzięki czemu oszczędzamy czas na sadzenie rośliny bezpośrednio do donicy, a wkładamy donicę którą chcemy ukryć w ładnej osłonce. Nowoczesne, minimalistyczne, plastikowe donice idealnie sprawdzają się we wnętrzach mieszkalnych i biurowych. Donice Stone, które są ultra lekkie i do złudzenia przypominają naturalny kamień, mogą służyć za dekorację tarasu bądź ogrodu. Wśród Naszych donic znajdą Państwo tą, która zachwyci elegancką prostotą i trwałością a zarazem spełni funkcję osłonki na zwykłą doniczkę z kwiatem.

osłona na donice

Na taras i do ogrodu
donice stone

Osłona na donice Stone jest świetną alternatywą dla masywnego, ciężkiego betonu. To doskonała imitacja kamienia naturalnego, jaką uzyskujemy stosując powłoki z pyłku kwarcowego i żywicy poliestrowej. Donice Stone są lekkie, mobilne ale do złudzenia przypominają kamień naturalny. Są równie trwałe. Sprawdzają się na zewnątrz jak i w stylowych wnętrzach. Już na etapie produkcji są kształtowane z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Dlatego nawet zbiegiem lat utrzymują oryginalne cechy. Nie widać na nich zabrudzeń, możemy je malować wedle własnego uznania używając dobrej jakości farby elewacyjnej. W naszej ofercie są trzy podstawowe kolory: biały, szary i czarny.

Uniwersalne, plastikowe osłony
na donice z włókna szklanego

Kwintesencją nowoczesnej klasyki są donice plastikowe. Osłona na donice z włókna szklanego jest lekka, łatwa do czyszczenia i zarazem efektowna. Wspaniale w plastikowych donicach prezentują się bujne trawy na balkonach czy w ogrodach. Można w nich umieścić iglaki, które zakupimy w prostych doniczkach. Osłonkę wykorzystamy zawsze, gdy kupiona roślina posiada własną, brzydszą doniczkę. Ponadto osłona pomaga w utrzymaniu właściwej wilgotności dla krzewów i kwiatów. Wsadzając rośliny do osłonki nie musimy się martwić przelaniem wody. Plastik o jednolitej powierzchni odzwierciedla współczesne dążenie do ideału. Dlatego proste, uniwersalne kształty donic z włókna szklanego, sprawdzają się we wnętrzach mieszkalnych, w biurach, gabinetach, firmach. Także w przestrzeni publicznej, np. w restauracjach, przed eleganckimi sklepami, siedzibami firm. Produkowane są we wszystkich kolorach palety RAL lub w dowolnie dobranej barwie – na indywidualne zamówienie.

Zamiast kamiennej rabatki i masywnych kwietników - osłona na donice Stone
W każdym ogrodzie kamień prezentuje się niezwykle okazale. Jednak mankamentem naturalnych materiałów jest duży ciężar, który wymaga zatrudnienia ekipy do aranżacji terenów zielonych. Osłona na donice Stone jest nowoczesną alternatywą dla kamieni: granitu, bazaltu, otoczaków. Wspaniale komponuje się z ogrodową zielenią. Daje oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż możemy ją samodzielnie transportować, przenosić i ustawiać według własnej wizji. Nie musimy zatrudniać ekipy ogrodowej, gdyż donice Stone posiadają kształty kwadratowe i podłużne. Z powodzeniem zastępują klasyczne, kamienne rabaty, klomby i stojaki na kwiaty. Zasadzimy w nich bujne trawy, zioła, mieszane gatunki kwiatów i krzewy.

Mobilność na pierwszym miejscu - donice, które zmieniają przestrzeń

Wśród naszych donic, znajdą Państwo niezwykle lekkie osłony na donice z plastiku (włókna szklanego) lub imitujące kamień donice Stone. Jeśli posadzimy w nich krzewy lub cięższe gatunki roślin, z łatwością zmienimy aranżację tarasu, ogrodu lub wnętrza. Osłona na donice wykonana z lekkiego materiału daje nam nieograniczone możliwości kształtowania przestrzeni. To propozycja dobra do domu i wszędzie tam, gdzie np. na okres zimowy chcemy przenieść ciepłolubne gatunki roślin pod dach. 

Współczesne technologie podsuwają nam bardzo atrakcyjne rozwiązania. Należą do nich syntetyczne, lekkie i niezwykle efektowne osłony na donice, które pełnią funkcje użytkowe i zarazem dekoracyjne. Osłona na donice chroni rośliny, pomaga kształtować przestrzeń wnętrz, ogrodów oraz tarasów. Każda z naszych donic odznacza się pięknym, ponadczasowym i jednocześnie designerskim kształtem.

Zapraszamy do naszego sklepu