Donice betonowe

Donice betonowe są wykonane z betonu architektonicznego. Ich największe zalety to odporność na wszystkie warunki atmosferyczne, stabilność i ponadczasowy wygląd. 

Donice betonowe Rebecca czarna przed budynkiem

W naszej ofercie można znaleźć donice w różnych kształtach: okrągłe, kwadratowe, prostokątne. Niektóre mają mniejszą podstawę i proporcjonalnie większą górę, inne mają regularne kształty na całej wysokości. Wielkość takich donic jest bardzo zróżnicowana. Jeżeli chcemy posadzić rośliny, które posiadają średnio rozwinięty system korzeniowy możemy wybrać niższe. Rośliny z większym systemem korzeniowym należy posadzić w głębszym pojemniku, aby miały swobodny dostęp do składników odżywczych i wody. W donicach pięknie prezentują się drzewa i krzewy zarówno liściaste jak i iglaste.

NOWOCZESNE DONICE BETONOWE

Donice betonowe to produkt innowacyjny, który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Nie tylko pod względem technologicznym, ale również estetycznym. Nasze donice to przede wszystkim gładka powierzchnia, wysoka jakość wykonania oraz nowoczesny design. Świetnie sprawdzą się pełniąc funkcję dekoracyjną oraz reprezentacyjną.

Nasze produkty wykonywane są z najwyższą starannością i estetyką. Są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, a dzięki gabarytom i wadze ich kradzież nie jest możliwa. Produkując każdy nowy kształt dbamy o to, aby był on jak najbardziej wytrzymały. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że donice betonowe muszą być ciężkie i grube. Jest to konieczne aby mogły służyć przez długie lata. Donice świetnie zaprezentują się na szerokich schodach prowadzących do tych okazałych betonowych budynków. Doskonale wpiszą się w formę schodów, będą wręcz ich swoistym uzupełnieniem. Ich surowe wykończenie oraz nowoczesny styl w połączeniu z zastosowaniem luksusowej formy zieleni będzie doskonałym podkreśleniem architektury budynków.

Dobierając roślinność do betonowych donic warto poświęcić czas i energię, aby jak najlepiej zaprezentować zarówno piękno zieleni oraz styl i klasę donic. Zawsze dobrą inicjatywą jest zlecenie doboru roślinności architektowi zieleni lub doświadczonemu ogrodnikowi. Oni najlepiej dobiorą gatunki roślin, które będą wspaniałym uzupełnieniem donic betonowych.

DONICE BETONOWE - WŁAŚCIWOŚCI

Betonowe donice mogą same w sobie stać się elementem dekoracyjnym. Zasadzone w nich kwiaty sprawią, że każdy taras stanie się wyjątkowym miejscem. Nasze donice betonowe są odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Każda z nich wykonana jest z wytrzymałych materiałów, które są odporne zarówno na działanie promieni UV jak i na mrozy. Przy tego rodzaju donicach można dodatkowo zabezpieczać ich wnętrze styropianem, co sprawi, że system korzeniowy nie przemarznie. W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju donice, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Taras to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Posiadanie go poprawia komfort życia. Nie trzeba daleko chodzić, żeby mieć kontakt z przyrodą i nie trzeba wyjeżdżać do ciepłych krajów, by w spokoju rozłożyć się na leżaku i odpocząć. To miejsce gdzie sami sobie możemy zorganizować wakacje w wersji all inclusive.

Donice betonowe – zastosowanie

Przed rozpoczęciem urządzania tarasu należy zastanowić się jaki styl nam najbardziej odpowiada i co będzie najlepiej pasowało do otoczenia. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań. Taras romantyczny z żeliwnymi meblami ogrodowymi w stylu angielskim czy taras nowoczesny z nowoczesnym oświetleniem zewnętrznym, poduszki i siedziska. Przy takim minimalistycznym stylu warto zaopatrzyć się w betonowe donice, wystarczy jedna, dwie by zrobić wrażenie i zaspokoić potrzebę obcowania z naturą.

Kolejnym pomysłem na aranżację tarasu jest styl śródziemnomorski. Wystarczy wybrać na przykład meble ogrodowe wyplatane z trawy morskiej, rattanu i wyłożone poduszkami, by nadać wyjątkowego niepowtarzalnego klimatu. Jeżeli dodamy do tego donice betonowe i zasadzimy w nich rośliny, które kojarzą się z tamtym regionem na przykład fikusy, oleandry, drzewka laurowe czy lawenda.

Donice betonowe są często spotykane w przestrzeniach przed budynkami mieszkalnymi, zarówno obok domów jednorodzinnych, jak również w nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych. Zdecydowanie częściej spotykamy je w dużych aglomeracjach miejskich, obok galerii handlowych czy w parkach oraz skwerach. Nowoczesne przestrzenie miejskie charakteryzują się dużym zastosowaniem kostki brukowej oraz betonu. Donice betonowe to idealne rozwiązanie, aby nieco ocieplić tą przestrzeń poprzez zasadzenie w nich zieleni, jednakowoż uda się zachować nowoczesny styl i charakter okolicy. Dzięki temu przestrzeń uzyska nowoczesny charakter z jednoczesnym zachowaniem proporcji beton- zieleń. Dzięki zieleni przestrzeń staje się bardziej harmonijna. Zawsze można się schronić w cieniu podczas wyjątkowo gorącego lata. Bez problemu można przebierać w wielkościach i kształtach donic. Do wyboru mamy kwadratowe, prostokątne, okrągłe, owalne o różnych wielkościach, średnicach i gabarytach.

Donice betonowe na basenem Cristina

Oferowane przez nas donice betonowe wykonywane są w 3 różnych kolorach, klasyczne jak również z ozdobnymi akcentami. Wybór rodzaju oraz wielkości donic jest często uzależniony od ilości przestrzeni do wykorzystania oraz architektury budynków znajdujących się bliskim sąsiedztwie. W donicach betonowych można zasadzić zarówno pojedyncze drzewka ozdobne w szeregu obok siebie, jak również można stworzyć ciekawe aranżacje z ozdobnych traw i kwiatów umieszczając donice niesymetrycznie. Ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia. 

Zastosowanie nowoczesnych materiałów do wykonania donic betonowych sprawia, że są one niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.  Nie straszne są im więc wiatr, deszcz czy promienie słoneczne a przy tym wyjątkowo delikatne w dotyku, gdyż posiadają satynową strukturę. Ze względu na to, że są to bryły wolnostojące stwarzają możliwość dowolnego ich połączenia lub ustawienia osobno. Ich waga niestety jest utrudnieniem dla częstej zmiany aranżacji, dlatego warto dobrze przemyśleć rozmieszczenie donic. Idealnie współgrają z innymi elementami wykonanymi z betonu, takimi jak ławki czy stoły.

 

Z racji swojej okazałości i niezwykłej wizji przepychu donice betonowe znajdą idealne zastosowanie przed budynkami, które mają rozmiary monumentalne. Idealnie wpiszą się w ich klimat i ogromną przestrzeń. Wspaniale uzupełnią styl i ponadczasowość tych budowli. Doskonale wręcz będą pasować do ogromnych rozmiarów obiektów sakralnych, gmachów użyteczności publicznej typu sądy, prokuratury jak również wszelakiego rodzaju muzeów i teatrów. Wszystkie te budynki posiadają ponadczasowy styl architektoniczny i niezwykłą klasę i właśnie dlatego potrzebują niezwykłego dopełnienia, aby otoczenie wokół nich wyglądało spójnie i harmonijnie.

mała architektura miejska donice betonowe matteo
Donice betonowe na basenem Cristina

Umieszczając betonowe donice na tarasie o dużych rozmiarach zaprezentujemy w niezwykły sposób ich naturalne piękno. Odpowiednio dobrana do rozmiaru donicy roślinność będzie elegancko podkreślona. Dodatkowym atutem będzie to, że będzie ona podziwiana przez osoby odwiedzające dane miejsce. Możliwości zaprezentowania donic na tarasie jest bez liku. Można ustawić donice po obydwu stronach wejścia na taras, jak również wyeksponować ich piękno przy jego krawędzi lub stworzyć piękną ekspozycję z poszczególnych brył połączonych ze sobą w spójną całość. Należy jednak pamiętać, że waga donic nie zawsze pozwala ich umieszczenie na tarasie, który nie jest do tego przystosowany konstrukcyjnie.

Donice betonowe w przestrzeni prywatnej

Donice betonowe ogrodowe staną się piękną ozdobą każdego przydomowego ogródka. Muszą przede wszystkim dawać roślinom odpowiednie warunki do rozwoju. W naszej ofercie znajdą Państwo wszelkiego rodzaju donice w różnych rozmiarach orz wariantach kolorystycznych, tak aby każdy mógł znaleźć donicę, która najbardziej będzie odpowiadać Waszym oczekiwaniom. Proponowane przez naszą firmę donice charakteryzują się nie tylko wysoką jakością, ale również atrakcyjną ceną. Niepowtarzalne wzornictwo, nowoczesny design czy klasyczne kształty to tylko kilka z wielu cech, które wyróżniają nasze produkty. Nasze donice stworzone są z materiałów, które są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego z powodzeniem można je postawić w ogrodzie lub na tarasie.

donice betonowe w miescie
1000 x 1000 x h:800[mm] 292[kg]

Donica betonowa – Adamo

0,00 
1500 x h:290[mm] 132[kg]

Donica betonowa – Agnese

10 000,00 
400 x 400 x h:800[mm] 80[kg]

Donica betonowa – Alessandro 1

0,00 
500 x 500 x h:500[mm] 80[kg]

Donica betonowa – Alessandro 2

0,00 
600 x 600 x h:600[mm] 97[kg]

Donica betonowa – Alessandro 3

0,00 
800 x 800 x h:700[mm] 155[kg]

Donica betonowa – Alessandro 4

0,00 
1000 x 1000 x h:800[mm] 235[kg]

Donica betonowa – Alessandro 5

0,00 
600 x 600 x h:600[mm] 123[kg]

Donica betonowa – Alice

10 000,00 
1200 x 500 x h:500[mm] 157[kg]

Donica betonowa – Angelo

10 000,00 
500 x 500 x h:500[mm] 85[kg]

Donica betonowa – Cristina

10 000,00 
400 x 400 x h:800[mm] 157.3[kg]

Donica betonowa – Davide 1

0,00 
500 x 500 x h:500[mm] 137.8[kg]

Donica betonowa – Davide 2

0,00 
600 x 600 x h:600[mm] 204.1[kg]

Donica betonowa – Davide 3

0,00 
800 x 800 x h:700[mm] 336.7[kg]

Donica betonowa – Davide 4

0,00 
1000 x 1000 x h:800[mm] 500.5[kg]

Donica betonowa – Davide 5

0,00 
1000 x 300 x h:800[mm] 150[kg]

Donica betonowa – Diego 1

0,00 
1000 x 500 x h:500[mm] 120[kg]

Donica betonowa – Diego 2

0,00 
1200 x 500 x h:500[mm] 150[kg]

Donica betonowa – Diego 3

0,00 
1500 x 500 x h:500[mm] 180[kg]

Donica betonowa – Diego 4

0,00 
2000 x 500 x h:500[mm] 240[kg]

Donica betonowa – Diego 5

0,00 
1000 x 300 x h:800[mm] 283.4[kg]

Donica betonowa – Francesco 1

0,00 
2000 x 500 x h:500[mm] 426.4[kg]

Donica betonowa – Francesco 10

0,00 
1000 x 400 x h:400[mm] 180.7[kg]

Donica betonowa – Francesco 2

0,00 
1000 x 500 x h:500[mm] 239.2[kg]

Donica betonowa – Francesco 3

0,00 
1200 x 400 x h:400[mm] 209.3[kg]

Donica betonowa – Francesco 4

0,00 
1200 x 500 x h:500[mm] 275.6[kg]

Donica betonowa – Francesco 5

0,00 
1500 x 400 x h:400[mm] 252.2[kg]

Donica betonowa – Francesco 6

0,00 
1500 x 500 x h:500[mm] 330.2[kg]

Donica betonowa – Francesco 7

0,00 
1800 x 400 x h:400[mm] 300.3[kg]

Donica betonowa – Francesco 8

0,00 
2000 x 400 x h:400[mm] 328.9[kg]

Donica betonowa – Francesco 9

0,00 
600 x h:610[mm] 60[kg]

Donica betonowa – Gaia

10 000,00 
1000 x 300 x h:800[mm] 273[kg]

Donica betonowa – Geraldo 1

0,00 
2000 x 500 x h:500[mm] 410.8[kg]

Donica betonowa – Geraldo 10

0,00 
1000 x 400 x h:400[mm] 170.3[kg]

Donica betonowa – Geraldo 2

0,00 
1000 x 500 x h:500[mm] 228.8[kg]

Donica betonowa – Geraldo 3

0,00 
1200 x 400 x h:400[mm] 198.9[kg]

Donica betonowa – Geraldo 4

0,00 
1200 x 500 x h:500[mm] 265.2[kg]

Donica betonowa – Geraldo 5

0,00 
1500 x 400 x h:400[mm] 241.8[kg]

Donica betonowa – Geraldo 6

0,00 
1500 x 500 x h:500[mm] 319.8[kg]

Donica betonowa – Geraldo 7

0,00 
1800 x 400 x h:400[mm] 284.7[kg]

Donica betonowa – Geraldo 8

0,00 
2000 x 400 x h:400[mm] 313.3[kg]

Donica betonowa – Geraldo 9

0,00 
720 x h:780[mm] 80[kg]

Donica betonowa – Giacomo

10 000,00 
600 x h:560[mm] 50[kg]

Donica betonowa – Giovanna

10 000,00 
1180 x 390 x h:385[mm] 88[kg]

Donica betonowa – Giuseppe

10 000,00 
1180 x 380 x h:385[mm] 63[kg]

Donica betonowa – Gulia

10 000,00 
660 x h:665[mm] 89[kg]

Donica betonowa – Isabelle

10 000,00 
450 x h:400[mm] 103[kg]

Donica betonowa – Leocadia

0,00 
1390 x h:980[mm] 260[kg]

Donica betonowa – Luciano

10 000,00 
700 x h:600[mm] 55[kg]

Donica betonowa – Margherita

10 000,00 
1500 x 500 x h:500[mm] 189[kg]

Donica betonowa – Martina

10 000,00 
2000 x 500 x h:500[mm] 240[kg]

Donica betonowa – Massimo

1 000,00 
1560 x 500 x h:500[mm] 185[kg]

Donica betonowa – Matino

100,00 
2000 x h:380[mm] 255[kg]

Donica betonowa – Matteo

10 000,00 
2210 x h:410[mm] 411[kg]

Donica betonowa – Matteo Ring

10 000,00 
800 x 800 x h:700[mm] 199[kg]

Donica betonowa – Monica

10 000,00 
400 x 400 x h:800[mm] 167.7[kg]

Donica betonowa – Nicola 1

0,00 
500 x 500 x h:500[mm] 148.2[kg]

Donica betonowa – Nicola 2

0,00 
600 x 600 x h:600[mm] 214.5[kg]

Donica betonowa – Nicola 3

0,00 
800 x 800 x h:700[mm] 347.1[kg]

Donica betonowa – Nicola 4

0,00 
1000 x 1000 x h:800[mm] 510.9[kg]

Donica betonowa – Nicola 5

0,00 
1000 x 300 x h:800[mm] 170[kg]

Donica betonowa – Olivia

10 000,00 
400 x 400 x h:800[mm] 99[kg]

Donica betonowa – Onorato

10 000,00 
1265 x h:840[mm] 200[kg]

Donica betonowa – Pietro

10 000,00 
660 x h:665[mm] 87[kg]

Donica betonowa – Rebecca

10 000,00 
770 x h:870[mm] 113[kg]

Donica betonowa – Ricardo

10 000,00 
1000 x 500 x h:500[mm] 137[kg]

Donica betonowa – Roberto

10 000,00 
724 x h:760[mm] 81[kg]

Donica betonowa – Romano

10 000,00 
x 400 x h:400[mm] 103[kg]

Donica betonowa – Seria 4

10 000 000,00 
x 500 x h:500[mm] 137[kg]

Donica betonowa – Seria 5

0,00 
600 x h:900[mm] 66[kg]

Donica betonowa – Susanna

10 000,00 
1000 x h:600[mm] 115[kg]

Donica betonowa – Tommaso

10 000,00 
1000 x 400 x h:400[mm] 88[kg]

Donica betonowa – Violetta 1

0,00 
1200 x 400 x h:400[mm] 120[kg]

Donica betonowa – Violetta 2

0,00 
1500 x 400 x h:400[mm] 150[kg]

Donica betonowa – Violetta 3

0,00 
1800 x 400 x h:400[mm] 180[kg]

Donica betonowa – Violetta 4

0,00 
2000 x 400 x h:400[mm] 200[kg]

Donica betonowa – Violetta 5

0,00