TRWAŁOŚĆ I KOMFORT​
Blacha aluminiowa, użyta do produkcji donic, jest wysokiej klasy materiałem przygotowanym do specjalnych zadań. Arkusze są wykonane z odpowiednio dobranego stopu glinu z innymi metalami, takimi jak miedź, cynk i mangan. Specjaliści dodali do niego również cyrkon. Dzięki twardości i sztywności arkuszy blachy, donice z aluminium mają bardzo cienkie ścianki (np. 2 mm). Dzięki temu rośliny mają więcej miejsca. Oprócz tego, wymiary donic z aluminium można dowolnie dobierać. Pozwala to na realizację nietypowych kompozycji roślinnych w ogrodach czy parkach.

Dlaczego stosujemy donice z aluminium?

Dzięki profesjonalnej technologii, donice z aluminium są odporne zarówno na niskie, jak i na bardzo wysokie temperatury. Doskonale znoszą intensywne opady deszczu i śniegu. Nie straszne im promienie Słońca i ultrafiolet. Są odporne na porywisty wiatr i wilgotne powietrze. Odmiennie niż ceramika, blacha aluminiowa nie ma szczelin i porów, w które może wniknąć woda. Chroni to ścianki donicy wraz z farbą przed pękaniem i łuszczeniem się jesienią i w zimie. Oprócz tego, wytrzymałość aluminium rośnie wraz malejącą temperaturą.  Donice z aluminium są wykonane z lekkich blach. Gęstość aluminium jest trzy razy mniejsza niż stali. Właśnie z powodu małej masy stosuje się je w lotnictwie, motoryzacji i na statkach. Mała waga sprawia, że nasze donice z aluminium można stosować na wielu podłożach bez obaw o ich zgniecenie czy pękanie. Łatwo je przenosić i przewozić np. windą lub wnieść po schodach.

Nasze donice z aluminium o eleganckich, geometrycznych kształtach, są wykonane z nowoczesnego i funkcjonalnego materiału. Aluminium jest bardzo często stosowane do najbardziej wymagających prac. Buduje się z niego roboty przemysłowe, części lotnicze i samochodowe oraz wiele maszyn i opakowań

Rośliny wśród barw i ciepła
Zastosowanie lakierowania proszkowego sprawia, że barwna powłoka donic utrzymuje się przez wiele lat. Oprócz tego jest odporna na zarysowania, zabrudzenia i przebarwienia. Powierzchnie malowane proszkowo nie wydzielają oparów rozcieńczalników, gdyż nie są one w nim używane. Dostępne są kolory pełnej palety RAL, matowe i błyszczące oraz metaliczne. Pozwala to na skomponowanie donic z aluminium z każdym tarasem, przestronnym holem czy patio. Matowe wykończenia doskonale będą korespondować z elegancją gabinetu lub spokojnym chłodem biura. Ciepłe i wyraziste barwy oddadzą klimat domu pełnego życia. Stopy glinu, podobnie jak inne metale bardzo dobrze przewodzą ciepło, gdyż są słabym izolatorem. By uchronić rośliny przed gwałtownymi zmianami temperatury ziemi, donice z aluminium są ocieplone dwu centymetrową warstwą styropianu. Tworzą zatem ciepły dom dla korzeni roślin.

Trudna naprawa

Blacha aluminiowa, podobnie jak inne odporne metale, ma jedną wadę. Jeżeli nastąpi jej mechaniczne uszkodzenie, np. nacięcie, wgięcie lub porysowanie, naprawa donicy jest dość trudna.  Donice z aluminium można spawać, jednak wymaga to specjalisty i demontażu naszej donicy i retuszu malarskiego po dokonaniu naprawy. Czasami pomocny może okazać się klej cyjanoakrylowy („super glue”) lub masa epoksydowa.

znajdź swoją kompozycję

Proponowane przez nas donice z aluminium, zarówno sześcienne jak i w formie prostopadłościanów sprawdzą się w ogrodach. Chętnie zagoszczą też w przestrzeni miejskiej i w domach np. w formie aranżacji wielokwiatowych w kilku donicach. W zimie posadzone w nich krzewy iglaste lub skrzyp zimowy będą dekorować taras lub wejście do hotelu lub restauracji. Dowolność rozmiarów i prostota wzornictwa pozwolą na budowanie miniaturowych ogrodów. Donice  z aluminium, dzięki swej wytrzymałości i lekkości, można ustawiać stale na nowo. Nie grozi im stłuczenie i erozja, zatem mogą stawać się domem dla coraz to nowych roślin.

donice aluminiowe

Zobacz pozostałe donice aluminiowe