Donice zewnętrzne – aranżacja
Mała architektura pozwala stworzyć niesamowicie ciekawe aranżacje z wykorzystaniem donic, zarówno w dużych przestrzeniach miejskich, jak i małych ogrodach domowych. Niezbędnym elementem potrzebnym do uzyskania właściwego efektu są donice zewnętrze. Z pozoru mogłoby się wydawać, że nie mają większego znaczenia, ponieważ giną w tle ogrodowych lub domowych roślin. Nic bardziej mylnego, ponieważ stylowe donice znakomicie podkreślają piękno roślin oraz nadają charakteru przestrzeni. Poznaj nasze propozycje rodzajów donic zewnętrznych.

Mała architektura z ultra betonu

Wykonane są z materiału o najwyższej twardości, dzięki czemu są odporne na działanie czynników atmosferycznych przez cały rok. Odpowiednia masa sprawia, że są stabilne nawet podczas wichur. To produkty luksusowe przeznaczone dla osób, które cenią piękno i prestiż. Mała architektura z uwzględnieniem ultra betonowych donic tworzy oryginalną aranżację, która podkreśla piękno ogrodu oraz domu. Donice zostały wykonane w oparciu o stylowy design połączony z funkcjonalnością i trwałością. Symetryczne wyżłobienia nadają donicom naturalnego wyglądu, dzięki któremu jeszcze mocniej podkreślają luksus w przestrzeni. Różne rozmiary umożliwiają tworzenie ciekawych kompozycji, ponieważ można je ustawiać pojedynczo lub obok siebie. Ten typ donic znakomicie sprawdza się na dużych, miejskich obszarach, jak i prywatnych posesjach, m.in. przy wejściowych drzwiach. 

Donice betonowe
Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach: kwadratowe, okrągłe lub prostokątne. Wybór zależy od systemu korzennego rośliny, którą w niej posadzimy. W przypadku roślin z szeroko rozwiniętym systemem korzennym, dobrym rozwiązaniem są donice o niższej wysokości. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności w glebie. Donice wykonane z solidnej mieszanki betonu posiadają gładką powierzchnię oraz stylowy wygląd. Znakomicie prezentują się w ogrodzie, bezpośrednio przed domem obok szerokich schodów. Także w miejskich parkach oraz przy olbrzymich budynkach publicznych tworzą ciekawe aranżacje. Są ciężkie, dlatego nie przewracają się nawet podczas najsilniejszych podmuchów wiatru. Surowe wykończenie oraz oryginalny styl sprawiają, że znakomicie komponują się z otoczeniem.

Donice aluminiowe

Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach mogą stworzyć niesamowicie ciekawą aranżację. Można je ustawiać na schodach, werandzie lub przy chodniku w ogrodzie, aby podkreślić niepowtarzalnym styl. Mała architektura uwzględniająca donice aluminiowe, może tworzyć piękną aranżację. Ten typ donic znakomicie prezentuje się przed budynkami użytku publicznego, jak i na prywatnych, małych posesjach. Aluminium to materiał odporny na korozję. Natomiast proszkowa metoda malowania sprawia, że donice zachowują kolor przez wiele lat. Są lekkie i łatwe w przenoszeniu, dlatego można w nich sadzić rośliny, które zimą trzeba wnosić do pomieszczenia, aby nie przemarzły.

Zewnętrzne donice kamienne

Donice Stone cechują się niesamowicie dużą wytrzymałością na działanie deszczu i mrozu. Są twarde oraz odporne na wykruszanie oraz dostępne w różnych wymiarach i kształtach. Ich nie duża sprawia, że można bez problemu zmienić ich ustawienie, a przy tym są stabilne. Ten typ donic można wykorzystać jako całoroczną ozdobę domu lub przestrzeni miejskiej z uwagi na dużą wytrzymałość. Wewnętrzna warstwa pokryta jest masą kwarcową, dzięki której są podobne do donic betonowych, lecz są odporniejsze na zniszczenia.

Donice metalowe - corten
Wykonane są z niskostopowej blachy stalowej, dzięki mogą posłużyć przez wiele lat, bez obawy o skorodowanie. Użyty materiał jest odporny na wilgoć, dzięki czemu nie ulega szybkiej korozji w przeciwieństwie do zwykłej stali. Donice z cortenu dostępne są w różnych kształtach i wymiarach. Ten typ należy do minimalistycznych donic, dlatego znakomicie prezentuje się w obejściu domu, np. na tarasie oraz podkreśla styl posesji. Ich rdzawa kolorystyka nieustannie się zmienia w zależności od pory roku co tylko dodaje im uroku.
Donice zewnętrzne plastikowe
Ten typ donic świetnie sprawdza się na tarasach, schodach i w dużych przestrzeniach. Są lekkie i można je łatwo przenosić. Nadają się do posadzenia naturalnych, jak i sztucznych roślin. Odpowiedni pigment oraz włókno szklane sprawiają, że donice plastikowe zachowują kolor przez wiele lat, pomimo szkodliwych warunków. Cechują się prostą formą i kształtami, dzięki czemu tworzą urokliwą aranżację. Mała architektura o prostym stylu powinna uwzględniać ten rodzaj donic, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Donice zewnętrzne na kółkach

Aluminiowe donice produkujemy także w wersji mobilnej. Dzięki zamontowanym kółkom można je z łatwością przemieszczać w dogodne miejsce, aby tworzyć ciekawe aranżacje. Znajdują zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Stosowane na zewnątrz cechują się dużą odpornością na korozję. Dostępne we wszystkich kolorach palety RAL, dzięki czemu można dobrać kolorystykę odpowiednią do otoczenia, w której chcemy je ustawić. Donice na kółkach to każde donice z cortenu w wersji mobilnej. Pięknie prezentują się w aranżacjach wykonanych w stylu industrialnym.

 

Każda mała architektura powinna uwzględniać ozdobne elementy, którymi są donice zewnętrzne. Szeroka oferta tych produktów pozwala tworzyć ciekawe kompozycje, które świetnie prezentują się w dużych i małych przestrzeniach.

Zobacz pozostałe donice zewnętrzne