Mała Architektura jaką są donice zewnętrzne

Mała architektura pozwala stworzyć niesamowicie ciekawe aranżacje z wykorzystaniem donic, zarówno w dużych przestrzeniach miejskich, jak i małych ogrodach domowych. Niezbędnym elementem potrzebnym do uzyskania właściwego efektu są donice zewnętrze. Z pozoru mogłoby się wydawać, że nie mają większego znaczenia, ponieważ giną w tle ogrodowych lub domowych roślin. Nic bardziej mylnego, ponieważ stylowe donice znakomicie podkreślają piękno roślin oraz nadają charakteru przestrzeni. Poznaj nasze propozycje rodzajów donic zewnętrznych.

Donice betonowe Rebecca czarna przed budynkiem

Mała architektura z ultra betonu

Wykonane są z materiału o najwyższej twardości, dzięki czemu są odporne na działanie czynników atmosferycznych przez cały rok. Odpowiednia masa sprawia, że są stabilne nawet podczas wichur. To produkty luksusowe przeznaczone dla osób, które cenią piękno i prestiż. Mała architektura z uwzględnieniem ultra betonowych donic tworzy oryginalną aranżację, która podkreśla piękno ogrodu oraz domu. Donice zostały wykonane w oparciu o stylowy design połączony z funkcjonalnością i trwałością. Symetryczne wyżłobienia nadają donicom naturalnego wyglądu, dzięki któremu jeszcze mocniej podkreślają luksus w przestrzeni. Różne rozmiary umożliwiają tworzenie ciekawych kompozycji, ponieważ można je ustawiać pojedynczo lub obok siebie. Ten typ donic znakomicie sprawdza się na dużych, miejskich obszarach, jak i prywatnych posesjach, m.in. przy wejściowych drzwiach. 

Donice betonowe na basenem Cristina

Donice betonowe

Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach: kwadratowe, okrągłe lub prostokątne. Wybór zależy od systemu korzennego rośliny, którą w niej posadzimy. W przypadku roślin z szeroko rozwiniętym systemem korzennym, dobrym rozwiązaniem są donice o niższej wysokości. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności w glebie. Donice wykonane z solidnej mieszanki betonu posiadają gładką powierzchnię oraz stylowy wygląd. Znakomicie prezentują się w ogrodzie, bezpośrednio przed domem obok szerokich schodów.  Także w miejskich parkach oraz przy olbrzymich budynkach publicznych tworzą ciekawe aranżacje.  Są ciężkie, dlatego nie przewracają się nawet podczas najsilniejszych podmuchów wiatru. Surowe wykończenie oraz oryginalny styl sprawiają, że znakomicie komponują się z otoczeniem.

Donica Luciano szara

Donice aluminiowe

Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach mogą stworzyć niesamowicie ciekawą aranżację. Można je ustawiać na schodach, werandzie lub przy chodniku w ogrodzie, aby podkreślić niepowtarzalnym styl. Mała architektura uwzględniająca donice aluminiowe, może tworzyć piękną aranżację. Ten typ donic znakomicie prezentuje się przed budynkami użytku publicznego, jak i na prywatnych, małych posesjach. Aluminium to materiał odporny na korozję. Natomiast proszkowa metoda malowania sprawia, że donice zachowują kolor przez wiele lat. Są lekkie i łatwe w przenoszeniu, dlatego można w nich sadzić rośliny, które zimą trzeba wnosić do pomieszczenia, aby nie przemarzły.

Zewnętrzne donice wyglądające jak kamienne

Donice Stone cechują się niesamowicie dużą wytrzymałością na działanie deszczu i mrozu. Są twarde oraz odporne na wykruszanie oraz dostępne w różnych wymiarach i kształtach. Ich nie duża sprawia, że można bez problemu zmienić ich ustawienie, a przy tym są stabilne. Ten typ donic można wykorzystać jako całoroczną ozdobę domu lub przestrzeni miejskiej z uwagi na dużą wytrzymałość. Wewnętrzna warstwa pokryta jest masą kwarcową, dzięki której są podobne do donic betonowych, lecz są odporniejsze na zniszczenia.

Donice Metalowe - corten

Wykonane są z niskostopowej blachy stalowej, dzięki mogą posłużyć przez wiele lat, bez obawy o skorodowanie. Użyty materiał jest odporny na wilgoć, dzięki czemu nie ulega szybkiej korozji w przeciwieństwie do zwykłej stali. Donice z cortenu dostępne są w różnych kształtach i wymiarach. Ten typ należy do minimalistycznych donic, dlatego znakomicie prezentuje się w obejściu domu, np. na tarasie oraz podkreśla styl posesji. Ich rdzawa kolorystyka nieustannie się zmienia w zależności od pory roku co tylko dodaje im uroku.

Donice lekkie z włókna szklanego

Donice zewnętrzne plastikowe

Ten typ donic świetnie sprawdza się na tarasach, schodach i w dużych przestrzeniach. Są lekkie i można je łatwo przenosić. Nadają się do posadzenia naturalnych, jak i sztucznych roślin. Odpowiedni pigment oraz włókno szklane sprawiają, że donice plastikowe zachowują kolor przez wiele lat, pomimo szkodliwych warunków. Cechują się prostą formą i kształtami, dzięki czemu tworzą urokliwą aranżację. Mała architektura o prostym stylu powinna uwzględniać ten rodzaj donic, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. 

Donice zewnętrzne na kółkach

Aluminiowe donice produkujemy także w wersji mobilnej. Dzięki zamontowanym kółkom można je z łatwością przemieszczać w dogodne miejsce, aby tworzyć ciekawe aranżacje. Znajdują zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Stosowane na zewnątrz cechują się dużą odpornością na korozję. Dostępne we wszystkich kolorach palety RAL, dzięki czemu można dobrać kolorystykę odpowiednią do otoczenia, w której chcemy je ustawić. Donice na kółkach to każde donice z cortenu w wersji mobilnej. Pięknie prezentują się w aranżacjach wykonanych w stylu industrialnym.

Każda mała architektura powinna uwzględniać ozdobne elementy, którymi są donice zewnętrzne. Szeroka oferta tych produktów pozwala tworzyć ciekawe kompozycje, które świetnie prezentują się w dużych i małych przestrzeniach.

1000 x 1000 x h:800[mm] 235[kg]

Donica betonowa – Adamo

0,00 
Donice betonowe Adamo są dostępne u nas w trzech kolorach: białym, szarym i czarnym. Każda donica posiada otwory odpływowe i jest mrozoodporna.
1500 x h:290[mm] 125[kg]

Donica betonowa – Agnese

10 000,00 
Agnese to szerokie donice z betonu architektonicznego, które cechują się oryginalnym i unikalnym kształtem okrągłej misy o średnicy 150 cm.
600 x 600 x h:600[mm] 123[kg]

Donica betonowa – Alice

10 000,00 
Jeśli szukasz doniczki z betonu wyjątkowo odpornej na mróz i wszelkie uszkodzenia to model Alice jest właśnie tym, czego szukasz.
1200 x 500 x h:500[mm] 150[kg]

Donica betonowa – Angelo

10 000,00 
Donice betonowe ogrodowe Angelo to średnich rozmiarów produkty betonowe przeznaczone do ekspozycji roślin w warunkach zewnętrznych.
500 x 500 x h:500[mm] 80[kg]

Donica betonowa – Cristina

10 000,00 
Cristina to utrzymane w industrialnej stylistyce donice betonowe producenta, które pozwolą na wykonanie przyciągającej oko aranżacji ogrodu lub podjazdu.
400 x 400 x h:800[mm] 157.3[kg]

Donica betonowa – Davide 1

0,00 
Donice betonowe wysokie i wąskie Davide 1 świetnie sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych i otwartych przestrzeniach
500 x 500 x h:500[mm] 137.8[kg]

Donica betonowa – Davide 2

0,00 
Donice betonowe kwadratowe Davide 2 nie tylko świetnie będą prezentować się jako pojedyncza ozdoba, ale również jako część bardziej skomplikowanej aranżacji.
600 x 600 x h:600[mm] 204.1[kg]

Donica betonowa – Davide 3

0,00 
Betonowe donice na taras Davide 3 sprawdzą się do ozdabiania przestrzeni publicznych, takich jak biurowce, restauracje czy parki i skwery.
800 x 800 x h:700[mm] 336.7[kg]

Donica betonowa – Davide 4

0,00 
Modne donice betonowe Davide 4 muszą być odpowiednio ustawione i wypełnione zanim zostaną zasadzone w nich rośliny. To ważne dla ich długowieczności.
1000 x 1000 x h:800[mm] 500.5[kg]

Donica betonowa – Davide 5

0,00 
Donica wysoka betonowa Davide 5 jest bardzo ciekawą propozycją aranżacyjną nowoczesnych wnętrz jak i przestrzeni zewnętrznych.
1000 x 500 x h:500[mm] 120[kg]

Donica betonowa – Diego 2

0,00 
Donica Diego 2 jest wykonana z betonu (polimerobetonu). Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.
1000 x 300 x h:800[mm] 283.4[kg]

Donica betonowa – Francesco 1

0,00 
Wysokie donice ogrodowe Francesco 1 stanowią idealną bazę pod mini zielone ogrodzenie. W pięknym stylu osłonią taras przed wiatrem.
2000 x 500 x h:500[mm] 426.4[kg]

Donica betonowa – Francesco 10

0,00 
Oferujemy donice różniące się między sobą wymiarami, formą i materiałem wykonania. Wśród nich jest Francesco 10 – donica betonowa nóżkach.
1000 x 400 x h:400[mm] 180.7[kg]

Donica betonowa – Francesco 2

0,00 
Donice na kwiaty, małe drzewka, krzewy, trawy ozdobne. Modele Francesco są to idealne donice dla osób z dużymi wymaganiami.
1000 x 500 x h:500[mm] 239.2[kg]

Donica betonowa – Francesco 3

0,00 
Do czego służą doniczki zewnętrzne każdy wie. Jednak jej poprawne użytkowanie może przysparzać problemów dlatego należy je prawidłowo wypełnić przed posadzeniem roślin.
1200 x 400 x h:400[mm] 209.3[kg]

Donica betonowa – Francesco 4

0,00 
Nasze doniczki ogrodowe prostokątne Francesco 4 sprawdzą się dobrze tylko w ogrodzie, ale i na tarasie działce oraz w miejskiej przestrzeni.
1200 x 500 x h:500[mm] 275.6[kg]

Donica betonowa – Francesco 5

0,00 
W naszej ofercie znajdziesz przeróżne donice betonowe na kwiaty. Francesco 5 charakteryzuje się klasycznym kształtem i solidnym materiałem wykonania.
1500 x 400 x h:400[mm] 252.2[kg]

Donica betonowa – Francesco 6

0,00 
Donice Francesco 6 sprawdzą się idealnie jako donice na tarasie, działce, w ogrodzie i miejskiej przestrzeni tj. na rynku, przed sklepem itd.
1500 x 500 x h:500[mm] 330.2[kg]

Donica betonowa – Francesco 7

0,00 
Donice ogrodowe prostokątne Francesco 7 to produkty, który współgrają z Twoim projektem. Ich rozmiar pozwala na posadzenie w nich każdego gatunku rośliny.
1800 x 400 x h:400[mm] 300.3[kg]

Donica betonowa – Francesco 8

0,00 
Doniczki betonowe do ogrodu Francesco 8 mają zewnętrzną powłokę odporną na działanie szkodliwych promieni ultrafioletowych, mrozu, wiatru i temperatur.
2000 x 400 x h:400[mm] 328.9[kg]

Donica betonowa – Francesco 9

0,00 
Łączymy współczesność i dowolność dopasowania produktu do wizji klienta. Duże donice z betonu Francesco 9 mają często wybierany rozmiar.
600 x h:610[mm] 50[kg]

Donica betonowa – Gaia

10 000,00 
Donice z betonu (polimerobetonu) Gaia można nabyć w trzech wersjach kolorystycznych - białej, szarej i czarnej. Można je wykorzystywać całorocznie na zewnątrz.
1000 x 300 x h:800[mm] 273[kg]

Donica betonowa – Geraldo 1

0,00 
Donica z betonu Geraldo 1 nie jest byle jakim produktem. Jej konstrukcja jest prosta, stabilna i wytrzymała lecz jednocześnie stylowa i uniwersalna w zastosowaniu.
2000 x 500 x h:500[mm] 410.8[kg]

Donica betonowa – Geraldo 10

0,00 
Donice betonowe w ogrodzie Geraldo 10 to coraz modniejsze rozwiązanie dla osób wymagających i ceniących sobie walory estetyczne i praktyczne.
1000 x 400 x h:400[mm] 170.3[kg]

Donica betonowa – Geraldo 2

0,00 
Doniczka ogrodowa stała się na tyle popularna, że uważana jest za coś zwyczajnego i oczywistego. Geraldo 2 jest zaprzeczeniem tej zwykłości.
1000 x 500 x h:500[mm] 228.8[kg]

Donica betonowa – Geraldo 3

0,00 
Ozdobne donice betonowe takie jak Geraldo 3 stają się dzisiaj bardzo pożądanym elementem wystroju zarówno prywatnych przestrzeni zielonych jak i miejskich.
1200 x 400 x h:400[mm] 198.9[kg]

Donica betonowa – Geraldo 4

0,00 
Geraldo 4 to doniczki z cementu, które podobnie jak i te z innych materiałów powinny zostać odpowiednio przygotowane do posadzenia w nich wybranych roślin.
1200 x 500 x h:500[mm] 265.2[kg]

Donica betonowa – Geraldo 5

0,00 
Doniczki podłużne jak model Geraldo 5 sprawdzą się w przydomowym ogrodzie, na działce przed sklepami, przychodniami, innych w przestrzeniach
1500 x 400 x h:400[mm] 241.8[kg]

Donica betonowa – Geraldo 6

0,00 
Geraldo 6 to obecnie modna betonowa donica prostokątna. Sprawdzi się w przydomowych ogrodach, na działkach, w miejskich przestrzeniach
1500 x 500 x h:500[mm] 319.8[kg]

Donica betonowa – Geraldo 7

0,00 
Geraldo 7, podobnie jak inne nasze modne doniczki z tej serii, posiada dwa kolorystyczne motywy do wyboru - szary i antracytczarny.
1800 x 400 x h:400[mm] 284.7[kg]

Donica betonowa – Geraldo 8

0,00 
Zarówno wysokie jak i niskie donice ogrodowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Nasze donice wystarczy odpowiednio ustawić i wypełnić.
2000 x 400 x h:400[mm] 313.3[kg]

Donica betonowa – Geraldo 9

0,00 
Betonowa doniczka Geraldo 9 podbija światowe ogrody, tarasy i miejskie przestrzenie. Staje się ich nieodłącznym i pożądanym elementem.
720 x h:780[mm] 80[kg]

Donica betonowa – Giacomo

10 000,00 
Te produkty to mocne i trwałe, odporne na silne wiatry nowoczesne donice z polimerobetonu, w których posadzimy kwiaty i ozdobimy nasze otoczenie.
600 x h:560[mm] 50[kg]

Donica betonowa – Giovanna

10 000,00 
Doniczki betonowe to bardzo ciekawe, ponadczasowe i niebanalne rozwiązanie. Nasze donice z polimerobetonu przede wszystkim są bardzo odporne i wytrzymałe.
1180 x 390 x h:385[mm] 88[kg]

Donica betonowa – Giuseppe

10 000,00 
Giuseppe do model donicy z polimerobetonu i niestandardowym wyglądzie. Jest ona mrozoodporna, wytrzymała i jednocześnie elegancka.
1180 x 380 x h:385[mm] 63[kg]

Donica betonowa – Gulia

10 000,00 
Betonowe doniczki Gulia są wykonane z bardzo wytrzymałego polimerobetonu. Ich nietypowy kształt sprosta wymaganiom nawet wymagających ogrodników.
660 x h:665[mm] 85[kg]

Donica betonowa – Isabelle

10 000,00 
Donice betonowe okrągłe Isabelle ujmują swoją prostotą i solidnym wykonaniem. Ich design dobrze prezentuje się w niemal każdej przestrzeni zewnętrznej.
450 x h:400[mm] 103[kg]

Donica betonowa – Leocadia

0,00 
Leocadia to donica betonowa ogrodowa o klasycznym, prostokątnym kształcie i prostej, minimalistycznej linii. Produkt jest dostępny w 5 długościach.
1390 x h:980[mm] 260[kg]

Donica betonowa – Luciano

10 000,00 
Betonowe donice do drzewek Luciano są jedynie częścią nowoczesnych możliwości dekoracyjnych, jakie znajdziesz u nas w sklepie.
700 x h:600[mm] 55[kg]

Donica betonowa – Margherita

10 000,00 
Donica z betonu Margherita to produkt o wyjątkowej trwałości materiału. Dzięki użyciu do produkcji polimerobetonu jest odporna na mrozy, wilgoć i negatywne warunki atmosferyczne.
1500 x 500 x h:500[mm] 180[kg]

Donica betonowa – Martina

10 000,00 
Donice ogrodowe betonowe, takie jak model Martina, doskonale nadają się do podziału wolnej przestrzeni lub do dekorowania długich przejść czy elewacji.
2000 x 500 x h:500[mm] 220[kg]

Donica betonowa – Massimo

1 000,00 
Donice betonowe duże takie jak Massimo to doskonała propozycja dla osób, które poszukują harmonijnego połączenia estetyki z funkcjonalnością i trwałością.
2000 x h:380[mm] 235[kg]

Donica betonowa – Matteo

10 000,00 
Duże donice ogrodowe z betonu Matteo stanowią idealną bazę dla różnorodnych kwiatowych kompozycji. Matteo przypomina płaskie, dużą ogrodową betonową misę.
2210 x h:410[mm] 365[kg]

Donica betonowa – Matteo Ring

10 000,00 
Donice XXL prezentują się wyjątkowo okazale na dużych przestrzeniach placów publicznych, parków i dziedzińców, wyróżnia się dodatkowo swoją szczególną formą
800 x 800 x h:700[mm] 155[kg]

Donica betonowa – Monica

10 000,00 
Bardzo wytrzymałe donice betonowe na zewnątrz Monica to sprawdzone rozwiązanie dla tych które chcą efektownie i wyróżnić otoczenie.
400 x 400 x h:800[mm] 167.7[kg]

Donica betonowa – Nicola 1

0,00 
Nicola 1 to zgrabna doniczka betonowa na nóżkach, która wpasowuje się w każdą aranżację przez swoją prostotę i uniwersalność kolorystyczną.
500 x 500 x h:500[mm] 148.2[kg]

Donica betonowa – Nicola 2

0,00 
Doniczki ozdobne Nicola 2 to przykład produktu uniwersalnego. Składają się na to zgodny z duchem czasu wygląd i dostępne warianty kolorystyczne.
600 x 600 x h:600[mm] 214.5[kg]

Donica betonowa – Nicola 3

0,00 
W ofercie sklepu znajdziesz różne mrozoodporne donice wykonane z różnych materiałów. Wśród nich są też betonowe donice Nicola 3.
800 x 800 x h:700[mm] 347.1[kg]

Donica betonowa – Nicola 4

0,00 
Donice betonowe przed domem Nicola 4 prezentują się modnie i elegancko, a przy tym nie umniejszają roli dekoracyjnej roślin w nich posadzonych.
1000 x 1000 x h:800[mm] 510.9[kg]

Donica betonowa – Nicola 5

0,00 
Nicola 5 to stabilna i wytrzymała donica na nóżkach. Pomagają one w odprowadzeniu nadmiaru wody i ewentualnym przestawianiu donic w inne miejsce.
1000 x 300 x h:800[mm] 150[kg]

Donica betonowa – Olivia

10 000,00 
Doniczki wysokie, takie jak model Olivia, to doskonały sposób na atrakcyjne wyeksponowanie roślin średnich i bardzo wysokich.
400 x 400 x h:800[mm] 80[kg]

Donica betonowa – Onorato

10 000,00 
Dla zaaranżowania przestrzeni donica biała wysoka Onorato to idealny wybór. Jej kształt prostokąta stworzy udaną bazę pod roślinne dekoracje.
1265 x h:840[mm] 200[kg]

Donica betonowa – Pietro

10 000,00 
Donice miejskie, takie jak model Pietro, to klasyczny i elegancki wybór. Model ten ma kształt ściętego, odwróconego stożka.
660 x h:665[mm] 87[kg]

Donica betonowa – Rebecca

10 000,00 
Wysokiej jakości polimerobeton sprawia, że Rebecca to donice betonowe mrozoodporne. Dlatego bardzo dobrze przystosowują się do różnych warunków pogodowych.
770 x h:870[mm] 92[kg]

Donica betonowa – Ricardo

10 000,00 
Modne, wpisujące się w nowoczesną aranżację przestrzeni zewnętrznej, betonowe donice Ricardo zapewniają perfekcyjny efekt w użytku prywatnym i komercyjnym.
1000 x 500 x h:500[mm] 120[kg]

Donica betonowa – Roberto

10 000,00 
Donice betonowe do ogrodu Roberto to ponadczasowy wybór, który prezentuje się nienagannie pomimo upływu lat i trudnych warunków atmosferycznych.
724 x h:760[mm] 81[kg]

Donica betonowa – Romano

10 000,00 
Model Romano jest klasyczną zewnętrzną donicą wykonaną z polimerobetonu dostępną w kolorach pasujących do każdej aranżacji przestrzeni.
x 400 x h:400[mm] 103[kg]

Donica betonowa – Seria 4

10 000 000,00 
Donice na zamówienie Seria 4 to idealne rozwiązanie, dzięki któremu możemy dostosować długość produktu do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
x 500 x h:500[mm] 137[kg]

Donica betonowa – Seria 5

0,00 
Donica betonowa na wymiar Seria 5 to doskonałe rozwiązanie, kiedy pragniemy stworzyć spójną aranżację. Wykorzystując rośliny o różnej wielkości dekoracje.
600 x h:900[mm] 66[kg]

Donica betonowa – Susanna

10 000,00 
Susanna reprezentuje okrągłe donice betonowe o nowoczesnej formie. Ten model jest wysoki, dzięki czemu efektownie zaprezentuje okazałe gatunki kwiatów.
1000 x h:600[mm] 115[kg]

Donica betonowa – Tommaso

10 000,00 
Donnice Tommaso są ozdobą miejskich parkingów, parków i prywatnych ogrodów. Producent donic ogrodowych oferuje te donice w 3 uniwersalnych kolorach.