DonicE ogrodowe z aluminium

Kiedy posiadamy ogród bez względu na jego rozmiar, chcemy uczynić z niego naszą prywatną oazę. Idealnym sposobem na uzyskanie niepowtarzalnej aranżacji jest wykonanie kompozycji z kwiatów i drzew zasadzonych w pięknych donicach. Jeżeli brakuje Ci pomysłu na stworzenie idealnie pasującego do Twojego ogrodu czy balkonu zagospodarowania przestrzeni przedstawiamy kilka pomysłów. Może te wskazówki pomogą wszystkim niezdecydowanym na stworzenie projektu pięknego idealnie wykończonego ogrodu, gdzie spędzanie wolnego czasu będzie prawdziwą przyjemnością.

Donice ogrodowe z plastiku
Donice plastikowe z włókna szklanego dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Urzekają przede wszystkim swą prostotą. Będą się w nich pięknie prezentować wszystkie rośliny zarówno miniaturki drzew, krzewy czy kwiaty. Ten rodzaj donic wspaniale sprawdzi się także przy aranżacji balkonu. Szerokie modele mieszczące kilka sadzonek kwiatów, będą wspaniałym tłem do pięknych pelargonii czy surfinii, które od lat królują na naszych balkonach.

DonicE betonowe ogrodowe

Te donice ogrodowe są najbardziej masywne. Dzięki swojej znacznej wadze są idealnym miejscem do sadzenia krzewów, czy drzew. Sprawdzą się tam także rośliny ze średnim, jak i tym dużym systemem korzeniowym. Jeżeli planujemy obsadzić drogę dojazdową do posesji pięknymi krzewami, to rząd betonowych donic ogrodowych naprawdę zrobi piorunujące wrażenie. Ich klasyczne kształty i uniwersalna kolorystyka sprawia, że pasują do każdej aranżacji ogrodu. Są doskonałym dopełnieniem ogrodu wykonanego w każdym stylu. 

Donice ogrodowe Stone
Moda na naturalne materiały przy aranżacji domu czy ogrodu trwa nieprzerwanie od wielu lat. Donice ogrodowe pokryte masą kwarcową, której struktura upodabnia donice do betonu, czy kamienia jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Zdecydowaną przewagą tego materiału jest jego niska waga. Donice te dzięki swoim właściwościom będą idealnym elementem uzupełniającym aranżację naszego ogrodu. Umieszczenie roślin w donicach Stone, które ustawione będą na podłożu wykonanym z drewna to także świetny pomysł na aranżację tarasu. Zestawienie tych dwóch materiałów pozwala na stworzenie naprawdę idealnego duetu.

Rdzawy nalot – naturalna ozdoba i ochrona

Umieszczenie naszej roślinności w donicach ogrodowych, które „starzeją się z klasą” stanowi piękny wstęp do rozpoczęcia aranżacji w stylu vintage. Ten typ donic ogrodowych wykazuje szczególnie dużą odporność na warunki atmosferyczne. To, co innym donicom szkodzi – jak niekorzystne warunki atmosferyczne, w przypadku tych tylko nadaje im tylko charakteru. Donice te idealnie podkreślają niepowtarzalność roślin egzotycznych. Połączenie donic z cortenu z fikuśnymi drzewkami, czy krzewami stworzy niepowtarzalną atmosferę na naszym przydomowym podwórku. 


Ogród dla każdego

Posiadanie ogrodu jest wartością bezcenną. Osoby zamieszkujące bloki próbują stworzyć sobie namiastkę prawdziwego ogrodu na swoich balkonach. Dostępne obecnie donice wykonane z różnych materiałów oraz przeróżne gatunki roślinności dają naprawdę wiele możliwości. Nasze donice będą wspaniałym tłem dla większości drzew, kwiatów czy krzewów. Wykazując odrobinę pomysłowości, możemy przeobrazić nasz ogród w miejsce naprawdę wyjątkowe i piękne. Ogród w sezonie letnim przecież taką samą funkcję reprezentatywną jak salon w naszym domu. Tak jak kupujemy meble i sprzęty do salonu, zainwestujmy w piękne donice ogrodowe, by uczynić przestrzeń wokoło naszego miejscem rodzinnych spotkań, do którego każdy będzie chętnie wracał.

 

Zapraszamy do naszego sklepu