PALENISKA i Regały Z CORTENU

Zobacz wszystkie donice

PALENISKO METALOWE DO OGRODU

Palenisko metalowe wspaniale odnajdzie się zarówno w ogrodach o ogromnych powierzchniach, jak również w ogrodach o mniejszej przestrzeni użytkowej. Blacha corten jest niezwykle zadziwiającym materiałem. To stal, która poddana procesowi naturalnego dojrzewania w optymalnej wilgotności, pokrywa się patyną o odcieniu rdzy do grubości 0,1 mm – po czym procesy dojrzewania zatrzymują się, tworząc unikalną warstwę dekoracyjną, zachwycającą swoją pierwotną surowością. Ze względu na to, że warunki atmosferyczne tworzą na stali corten ochronną powłokę nie straszne im niekorzystne warunku atmosferyczne. Obfity deszcz, siarczysty mróz, śnieg czy palące słońce nie zostawiają śladów na paleniskach. Produkty te mogą cieszyć oko przez okrągły rok, co również jest dodatkowym atutem, gdyż nie trzeba ich nigdzie przenosić.

PALENISKA CORTEN – ZASTOSOWANIE
Paleniska ze stali corten idealnie wkomponują się w klimat i otoczenie. Wspaniale będą podkreślać urok palącego się w nich ognia. Ich zastosowanie może być zarówno tylko i wyłącznie designerskie. Jeśli chcemy nadać niezwykłego charakteru swojej przestrzeni ogrodowej uzyskamy go stawiając jeden, wyjątkowy i awangardowy element na środku ogrodu. Palenisko metalowe może mieć także zastosowanie czysto praktyczne. Stosowane jest aby ogrzać się podczas sielskiego spotkania z przyjaciółmi i upiec kiełbaski nabite na kijach. Można wtedy wspomnieć czasy z dzieciństwa. Patyna jaką jest pokryta powierzchnia palenisk i regałów przypomina swoją strukturą rdzę. Dzięki niej produkty te nabierają z każdym rokiem niesamowitego charakteru i wdzięku. To czyni je niezwykle unikalnymi i jedynymi w swoim rodzaju dekoracjami, które będą nie często spotykane i niejednokrotnie podziwiane.

REGAŁY NA DREWNO

Wszędzie gdzie jest palenisko jest potrzebny pojemnik na drewno. Aby zachować spójność ogrodowej aranżacji można skorzystać z regałów na drewno jakie są dostępne w naszej ofercie. W zależności od potrzeb można wybrać jeden z 3 rozmiarów regału. Pomogą one utrzymać porządek wokół ogniska. Mogą także służyć do suszenia drewna na opał jaki jest wykorzystywany w kominku we wnętrzu domu. Regały podobnie jak donice z cortenu mogą być używane także do wnętrz o ile pasują do całości wystroju. 

Przydatne Informacje o Palenisku Metalowym - Corten

Jeśli projektujesz ogród lub pragniesz upiększyć taras kwiatami, pamiętaj o właściwym doborze donic. Tutaj znajdziesz bogaty wybór asortymentu wykonanego z trwałych materiałów w atrakcyjnych formach.