Blog

Donice na wymiar, czyli ogród szyty na miarę

Zmiany w trendach i modzie, pojawianie się nowych możliwości i rozwiązań – to wszystko sprawia, że również elementy aranżacji ogrodów i tarasów muszą dotrzymywać kroku tym rewolucjom. Obecnie społeczeństwo przyzwyczaiło się do pewnych standardów, otrzymujemy ofertę, z której wybieramy interesujący nas produkt, nie zawsze jednak w 100% odpowiada on naszym oczekiwaniom. Aby uniknąć ewentualnego rozczarowania, postanowiliśmy wprowadzić możliwość  zamówienia donic ogrodowych pod wymiar na specjalne zamówienie klienta.

Zaprojektuj własny ogród – donica ogrodowa według Twojego projektu

Twój dom ma być Twoim azylem, miejscem, gdzie będziesz czuł się tak dobrze, jak nigdzie indziej. Oczywiście wpływa na to atmosfera w nim panująca i ludzie w nim przebywający, ale wystrój wnętrza może spotęgować wszystkie te pozytywne doznania. Perfekcjonistom na pewno nie umknie 1 cm za długi stół czy też o ton za jasna podłoga. Nie mogą sobie oni również pozwolić na za małą lub za dużą donicę na tarasktóra zaburzyłaby całą koncepcję aranżacji i harmonię. Donice na wymiar z pewnością będą najbardziej zbliżone do ideału.

Naszym klientom proponujemy donice ogrodowe wykonane z aluminium, stali corten a także włókna szklanego. Produkty te są tworzone w oparciu o zaprezentowany przez klienta projekt w postaci rysunku technicznego. Dzięki temu możliwe jest wykonanie najbardziej niestandardowych wymiarów donic w ten sposób, aby wpisywały się w koncepcję aranżacji.

Kształty i rozmiary doniczek ozdobnych

Materiał, kształt i rozmiar doniczki mają kluczowe znaczenie. Istotny jest także kolor donic. Kiedy lepszym wyborem będą te mniejsze, a kiedy warto zdecydować się na duże donice?

Wiele zależy od rośliny, jaka będzie w nich posadzona. Pamiętaj, że musi mieć ona miejsce na rozrost, inaczej zwyczajnie zacznie obumierać. Skoncentrujmy się jednak na efekcie wizualnym. Małe doniczki ozdobne to propozycja dla tarasów i balkonów o niewielkich powierzchniach, duże mogłyby całkowicie zdominować całą aranżację. Inaczej jest w przypadku większych ogrodów, gdzie wskazane są duże donice. Jeżeli chodzi o kształt to można wybierać spośród klasycznych sześcianów i prostopadłościanów. Kolor donic w przypadku tych wykonanych z aluminium lub włókna szklanego może być dowolny spośród dostępnych w palecie RAL. W przypadku produktów z serii Stone podobnie jak w standardowej ofercie możemy wykonać donice białe, szare lub antracyowe.

Zapraszamy do skorzystania z oferty donic ogrodowych tworzonych na wymiar, specjalnie pod kątem wymagań Twojego ogrodu i balkonu oraz Twoich oczekiwań.