Blog

Szyk i elegancja klasy premium

Szyk i elegancja klasy premium

Wysoka jakość czy niska cena – odwieczny dylemat, przed którym stajemy podczas praktycznie każdych zakupów niezależnie od tego, czy kupujemy artykuły spożywcze, ubrania czy też wyposażenie mieszkania bądź ogrodu. To dwa czynniki, mające kluczowy wpływ na naszą decyzję. Donice z ultra betonu wyróżnia wysoka cena, jednak nie jest ona w tym przypadku bezpodstawna. Co na nią wypływa?

Ultra beton – synonim wytrzymałości

Czego oczekujemy od donic ogrodowych? Elegancji, nowoczesności, ciekawego wykończenia i wzornictwa, ale również tej niezawodnej trwałości, która pozwoli nam na wykorzystywanie ich na dworze, niezależnie od pogody i pory roku. Muszą być zatem odporne na czynniki atmosferyczne – deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury, mróz oraz promieniowanie UV. Ultra beton to materiał, będący alternatywą dla tradycyjnego betonu, udoskonalony, o zmodyfikowanym składzie. Jest bardziej wytrzymały i tym samym lepiej sprawdzi się w ekstremalnie trudnych warunkach. Do jego produkcji wykorzystuje się piasek, cement, sproszkowany kwarc i włókno fibrylowane. To mieszanka składników, dzięki którym ma być to materiał o jedynej takiej odporności oraz wytrzymałości na rynku.

Inwestujesz w jakość

Donice ogrodowe mogą być bardzo różne – mniejsze i o dużych rozmiarach, w stonowanych i odważniejszych kolorach, o prostych, a także bardziej finezyjnych kształtach, wykonane z drugogatunkowego i pierwszogatunkowego materiału. Wszystko to ma wpływ na ich cenę. Im wyższa jest ich jakość, tym cena jest wyższa. Zatem w większości przypadków cena jest miarą jakości. Wyobraźmy sobie zatem, iż inwestując w donice tarasową, możemy z niej korzystać przez długie lata. Wyższa cena nie musi oznaczać, że będziemy musieli zapłacić więcej. Podczas gdy doniczka z ultra betonu wytrzyma wiele mroźnych i upalnych dni, ta niższej jakości i tym samym zakupiona za niższą cenę po pierwszym deszczu ulegnie zniszczeniu. Czy warto?

Ultra beton to również elegancja i styl

Nie bez znaczenia jest wygląd doniczek z ultra betonu. To dekoracje bardzo wyszukane, o modernistycznym charakterze i z możliwością wykonania ich w bardzo oryginalnym wzorze. Ultra beton jest materiałem plastycznym, co sprawia, że powstają z niego prawdziwe arcydzieła.