Blog

Zalety dużych donic w aranżacji przestrzeni

Zalety dużych donic w aranżacji przestrzeni

Duże donice są zazwyczaj centralnym punktem kompozycji wnętrza lub ogrodu. To w nich głównie sadzi się drzewka, a wokół ustawia mniejsze kwiaty wspierające krajobraz architektoniczny. Przez wykorzystanie zróżnicowanych materiałów tj. plastik, drewno, beton (głównie jego odmiana polimerobeton) uzyskujemy dla Ciebie idealne współgranie donic z przestrzenią użytkową.

Korzyści z zastosowania dużych donic

Duże donice to spora objętość dla korzeni i brak potrzeby częstego przesadzania. Już zakup trzech doniczek o zdywersyfikowanych wymiarach pozwala budować piękne piętrowe struktury. Duże donice uzyskują kształt pionowy lub poziomy w zależności od potrzeb sadzonki.

Od czego uzależnić wybór donicy?

Wybór pojemnika uzależniaj od kształtu korzenia nabywanej sadzonki. Zawsze trzeba zostawić też trochę rezerwy dla jej rozwoju. Duże donice mają właśnie taką efektywność i po prostu dłużej zachowają kwiaty w optymalnej formie. Konieczny odpływ, przynajmniej przez jedną dziurkę na dnie. W ten sposób unikniesz gnicia.

Dopasowanie szczegółów zakupu

Duże donice z plastiku wybierz do domu, a betonowe np. do ogrodu, ponieważ dają większą odporność na warunki atmosferyczne. Zwróć uwagę na rozkwit ulubionych drzewek. W jakich warunkach reagują pozytywni? Dopiero po takiej analizie dobierz produkt lub zapytaj nas o wskazówki podczas składania zamówienia. Zwróć uwagę na fakt, że duże donice mają większą moc ochrony kwiatów przed przymrozkami. W okresie letnim pełnią sprawnie funkcję nawadniania. Sama ziemia oraz donica stanowią wzmocnienie przed przymrozkami.

Wysiłek hodowlany się opłaca

Faktycznie trochę więcej wydasz na przesadzanie i poświęcisz czas na podlewanie, jednak efekt rozkwitu roślinności w jej naturalnej formie będzie idealnym wynagrodzeniem za trud. Duże donice razem ze sprawnie użytkowanymi gazonami mogą zasłaniać mniej atrakcyjnie zagospodarowane przestrzenie ogrodowe lub je funkcjonalnie odgraniczać. Teraz potrafisz sprawnie podjąć decyzję. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.