Blog

Aluminiowe donice na taras – sposób na szybką metamorfozę tarasu

Donice aluminiowe na tarasie

Rośliny na taras – jak wybrać najodpowiedniejsze?

Taras to głównie wizytówka domu, ale również miejsce codziennego odpoczynku i dodatkowa przestrzeń do spotkań. Szczególnie latem, gdy pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, taras staje się przedłużeniem domu. Co zrobić, aby zawsze dobrze spełniał swoją funkcję? Wystarczy odpowiednio zadbać o jego wystrój, niezwykle pomocne są tutaj duże donice i rośliny doniczkowe. Roślinność pozwala na szybką i tanią metamorfozę nawet najbardziej szarego otoczenia. Bujne, zielone krzewy lub trawy pozwolą osłonić taras od wiatru i słońca, a kwiaty pomogą wprowadzić odrobinę egzotyki lub sielskiego klimatu. Wszystko zależy od doboru roślin i ich odpowiedniej ekspozycji. Przy wyborze tarasowej zieleni warto pamiętać o warunkach panujących na tarasie. Niektóre rośliny są kapryśne i wymagają odpowiedniego stanowiska – nasłonecznionego lub zacienionego. Aby zdobiły taras, warto sprawdzić ich wymagania przed zakupem, a później zadbać o ich spełnienie. Ważne są też doniczki tarasowe – duże pozwolą na zmianę wystroju, a małe aluminiowe donice na taras będą doskonałym wykończeniem.

Idealne donice ogrodowe – mrozoodporne, trwałe i stabilne

Duże donice na zewnątrz powinny nie tylko pasować do tarasu, ale też być wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Jeśli taras jest zabudowany lub zadaszony, z reguły wystarczy, aby były mrozoodporne. W przypadku braku dachu powinny poradzić sobie także w czasie deszczu, słońca i wiatru, a to już nie lada wyzwanie. Idealnym rozwiązaniem są donice z metalu. Aluminiowe donice na taras mają wszystkie wymienione cechy. Dodatkowo są łatwe w utrzymaniu, proste do wyczyszczenia i doskonale prezentują się ze wszystkimi roślinami. Można je dopasować kolorystycznie do wystroju i dobrać odpowiedni rozmiar, kształt, a nawet wysokość. Wkładając czas i pieniądze w piękny taras, każdemu zależy, aby była to długofalowa inwestycja. Aluminium będzie się prezentowało nienagannie przez wiele sezonów, ta sama doniczka może każdego roku być obsadzona inną, dowolną rośliną. Dzięki prostym formom donic można je ze sobą łączyć lub dowolnie zmieniać ich ustawienie. Aluminiowe donice na taras to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie.

Aluminiowe donice na taras – praktyczna dekoracja dla wymagających

Metal jest jednym z flagowych elementów w nowoczesnym i industrialnym stylu. Metalowe elementy są też wspaniałym dodatkiem do klasycznego wystroju, a co najważniejsze, wymagają minimum uwagi. Bardzo często metal pojawia się we wnętrzach, ale coraz częściej wykorzystywany jest także na zewnątrz. Doskonałym przykładem są aluminiowe donice na taras, pozwalające w szybki i prosty sposób zadbać o jego nienaganny wygląd. Surowy materiał, prosta forma i geometryczne kształty to idealny sposób na to, aby na tarasie w końcu zapanował porządek. Bez względu na dobór roślin, doniczki mogą stanąć w każdym miejscu – w kącie, przy wejściu, a nawet na środku tarasu. Donica metalowa czarna, szara lub w dowolnie wybranym kolorze, rozmiarze i kształcie może stać się nie tylko ozdobą. Rośliny tarasowe są traktowane głównie jako dekoracja, ale dzięki odpowiednio dobranym doniczkom, mogą być przy okazji bardzo praktycznym dodatkiem. Wystarczy wybrać odpowiedni kształt donicy i dobrać do niej odpowiednią roślinność.

Jak można wykorzystać aluminiowe donice na taras?

Donice wysokie np. Vittorio to idealny sposób na wyeksponowanie kwiatów i roślin o zwisających liściach. Aluminiowe donice na taras są na tyle stabilne, że bez problemu poradzą sobie w nich nawet wysokie rośliny. Sadząc w nich bujne trawy, można zapewnić tarasowi dodatkową osłonę, świetny sposób na oddzielenie się od sąsiadów lub przechodniów. Donica Edoardo pomoże w wydzieleniu stref na tarasie, ale może też posłużyć jako uzupełnienie lub zastąpienie tarasowej balustrady. Takie niskie, podłużne doniczki doskonale sprawdzą się też jako miejsce na domowy ogródek lub zielnik. W przypadku małych tarasów, wymagających częstego przemeblowania, najlepszym wyborem będą doniczki na kółkach. Nawet większe rozmiary z zasadzonymi roślinami można bez problemu przesuwać w dowolne miejsce, ułatwiają to kółka ukryte w podstawie donicy. W zależności od potrzeb sprawdzą się tu donice Ivo, Fabio lub Ernesto. Większe donice, po zasadzeniu w nich krzewów lub drzewek ozdobnych, mogą z powodzeniem pełnić funkcję żywopłotu. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Related Posts