FAQ

Donice na kołach, czyli kreatywne podejście do aranżacji ogrodów

Donice wewnętrzne na kółkach

Donice to jeden z tych elementów ogrodu oraz tarasu, który sprawia, że piękno roślin podkreślone jest w sposób szczególny. Zielone liście i kolorowe kwiaty doskonale współgrają z nowoczesną formą i geometrycznymi kształtami donic. To w tym miejscu natura spotyka się z zaawansowaną technologią. Duże rośliny wymagają odpowiedniej podpory, to z kolei generuje potrzebę zastosowania dużej ciężkiej donicy. Sprawia to problem, szczególnie wtedy gdy chcemy je umieścić na mniej solidnych konstrukcjach, jakimi są tarasy bądź balkony.

Niezawodne aluminium

Są takie materiały, które swoimi właściwościami spotkały się z uznaniem specjalistów z wielu branży. Wykorzystywane w przemyśle samochodowym, wojskowym, a także elektronice aluminium znalazło swoje miejsce również w aranżacji wnętrz. Donice aluminiowe na kołach to symbol tego, co jednocześnie proste i efektowne, tego, co lekkie, a przy tym solidne i wytrzymałe. Mając tak wiele do zaoferowania, nie sposób nie zwrócić na nie uwagi przy okazji aranżacji własnego ogrodu czy tarasu.

Aluminium jest materiałem o niewielkiej masie. Nie obciąża więc powierzchni, na której jest ustawiona donica w tak dużym stopniu jak beton. Donice aluminiowe na kółkach przystosowane są do użytku zewnętrznego, a to za sprawą ich odporności na czynniki atmosferyczne. Aluminium nie koroduje, co powoduje, że zachowuje swój pierwotny wygląd na bardzo długi czas. Jego plastyczność i podatność na obróbkę sprzyja artystom i producentom donic, którzy tę cechę wykorzystują do wykonywania z aluminium oryginalnych kształtów i form. Donice aluminiowe na kołach wykonywane w 3 rozmiarach we wszystkich kolorach palety RAL.

Modernistyczny corten

W naszej ofercie spotkać można także donice na kołach wykonane z cortenu. Materiał ten zdobywa coraz większe uznanie na zarówno na polskim jak i europejskich rynkach. Jest stosunkowo lekki, bardzo wytrzymały i ponadczasowy. Jego rdzawa barwa przyciąga oko wielu osób. Donica z cortenu w połączeniu z innymi elementami wyposażenia takimi jak palenisko, regał na drewno może stworzyć wyjątkową aranżację. Dla miłośników częstych zmian aranżacji lubujących się w cortenie mamy do wyboru 3 modele donic z cortenu na kółkach. Solidne i ledwo widoczne kółka pomogą zmienić ustawienie donic w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika. Ze względu na właściwości cortenu donice te mogą być stosowane zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. 

Donica na kółkach, czyli czego to człowiek nie wymyśli

Trzeba przyznać, że kreatywność człowieka potrafi zaskoczyć. Z pozoru bardzo proste rozwiązanie spotkało się z bardzo dużym uznaniem ze strony klientów, jak też dekoratorów wnętrz oraz miłośników roślin. Donice na kołach stanowią połączenie lekkiego aluminium lub cortenu  z dodatkowym wsparciem odciążającym powierzchnie, jakim są kółka. To jednak tylko jedna z wielu zalet takiego rozwiązania. Kółka umożliwiają łatwe przestawianie donicy w dowolne miejsce bez użycia siły. Dzisiaj Twoje rośliny mogą stać przy altanie w ogrodzie, podczas gdy jutro zdobić wejście do domu. Dodatkowo donica nie przylega bezpośrednio do podłoża, a więc jest chroniona przed nadmierną wilgocią, jaką może spowodować woda, która przedostaje się przez otwory w donicy na zewnątrz.

Należy jeszcze wspomnieć o jednym istotnym  aspekcie tej wyjątkowej i tym samym praktycznej ozdoby ogrodowej. Donice na kółkach to efektowny element każdego ogrodu i tarasu. Prosta forma i modernistyczny wygląd aluminium doskonale wpisują się w najnowsze trendy. Corten z kolei przyciąga swoim nowoczesnym designem. Taki produkt trudno jest więc przeoczyć.