Blog

Doskonałe pierwsze wrażenie, czyli donice przed wejściem

Doskonałe pierwsze wrażenie, czyli donice przed wejściem

Wejście domu jest namiastką tego, co czeka naszych gości w środku. To nasza wizytówka, która świadczy o poczuciu naszej estetyki i interpretacji piękna. Powinno się je zagospodarować w taki sposób, aby zachęcało i zapraszało do poznania tego, co skrywa wnętrze budynku. Jak zawsze niezawodna okazuje się natura, czyli rośliny, które umieszczone w dużych donicach będą idealnym zaproszeniem do Twojego domu.

Nowocześnie i minimalistycznie

Jeżeli chcesz podkreślić sterylność i minimalistyczny charakter architektury Twojego domu, to najlepszym pomysłem będzie wykorzystanie prostych, o geometrycznych kształtach donic aluminiowych. Ich dużym atutem jest dostępność w wielu kolorach, zarówno tych metalicznych, jak też odważniejszych, które przykładowo mogą przełamywać biele i szarości elewacji budynku. Ponadto są lekkie, a zatem nie obciążają delikatniejszych konstrukcji, które niekiedy stosuje się przy wejściach do domów. W podobnym stylu wykonane zostały donice plastikowe – eleganckie i stylowe.

Efekt zaskoczenia

Czy może być coś bardziej zaskakującego jak pojawiająca się na donicy rdza, która jest jej największym atutem? Niezwykłe właściwości stali kortenowskiej, która pod wpływem czynników atmosferycznych pokrywa się rdzawym nalotem sprawiają, że jest to materiał wykazujący się ponadprzeciętną odpornością na wpływ czynników zewnętrznych. Na uwagę zasługują również jej walory estetyczne. Duże donice ogrodowe z cortenu mają fantastyczny rdzawozłoty kolor, doskonale komponują się z cegłą, kamieniem, ale też szklanymi oraz metalowymi wykończeniami.

W monumentalnym stylu

Beton jest materiałem, który kojarzy się przede wszystkim z przestrzenią miejską. Coraz odważniej jednak podchodzimy do niego w kontekście aranżacji ogrodów i przestrzeni przed wejściem do budynków. Donice z betonu charakteryzują się surowym wyglądem, co jednak sprawia, że roślinność prezentuje się w nich jeszcze naturalniej. Godnymi uwagi są donice z ultra betonu. Wykonane zostały z wyjątkowo odpornego na zniszczenia i wpływ czynników pogodowych materiału. Charakteryzuje je niestandardowa struktura, liczne żłobienia dodają ciekawego oraz oryginalnego wyglądu.

Istotne jest jednak to, co umieścimy w donicach przed wejściem. Zawsze niezawodne okazują się róże – zarówno te klasyczne czerwone, jak różowe lub białe. Idealnie z zielonym otoczeniem komponowały się będą rośliny iglaste i liściaste, w tym przede wszystkim wolno rosnące odmiany świerków i sosen. Można także ozdobić wejście do domu drzewami owocowymi w donicach, prezentują się niezwykle efektownie.