Blog

Donice aluminiowe na wymiar

Donice aluminiowe na wymiar

Aranżując balkon, ogród czy taras warto pamiętać o tym, że jest to swego rodzaju przedłużenie domu. Projekt tych miejsc powinien dobrze współgrać z domem i resztą otoczenia. Mówi się często, że jest to wizytówka gospodarza, która świadczy o jego guście i wyczuciu stylu. Jeżeli balkon, taras lub ogród znajduje się od strony ulicy jest to pierwsza rzecz, którą widzą przechodnie oraz odwiedzający nas goście, warto więc podkreślić piękno swoich roślin kupując donice aluminiowe.

Ich kształty, formy i barwy powinny być dostosowane do klimatu ogrodu i pozostałych elementów dekoracyjnych. Jeżeli chcą Państwo posadzić w nich wieloletnie rośliny zimujące należy przedtem sprawdzić czy donice są mrozoodporne.

Jakie rośliny nadają się do ogrodu

Rośliny i kwiaty należy sadzić w żyznej i przepuszczalnej ziemi o odpowiednim PH. W tradycyjnych donicach i innych pojemnikach należy zasadzić odpowiednie rośliny. Już początkiem wiosny można je zakupić w sklepach ogrodniczych lub na różnego rodzaju targach. Rośliny przeznaczone do ogrodu można podzielić na  3 grupy: jednoroczne, które uprawiane są z rosady. Można do nich zaliczyć aksamitki, lobelie, cynie, petunie oraz sur finie. Dwuletnie, na przykład bratki lub stokrotki oraz wieloletnie zimujące w pomieszczeniach. Do tej grupy  możemy zaliczyć begonie, karłowe dalie oraz pelargonie. Wszystkie te rośliny charakteryzują się szybkim wzrostem, ładnym ulistnieniem oraz długim i długotrwałym kwitnieniem.

Jak radzić sobie z donicami aluminiowymi

Donice aluminiowe świetnie nadają się do sadzenia roślin, które do tej pory można było uprawiać jedynie na gruncie. Mając do dyspozycji duże donice możemy sadzić we wnętrzach, w ogrodzie, na trasie lub balkonie nawet małe krzewy. Jak to zrobić?

Przed rozpoczęciem sadzenia każdą donicę warto obciążyć żwirem lub kamieniami, przynajmniej w jednej czwartej. Zapewni to jej stabilność. Stabilność to bardzo przydatna właściwość, zwłaszcza dla donic stojących na zewnątrz. W ten sposób przygotowaną donicę wykładamy wodoszczelną folia, którą należy napełnić gliną. Po zrobieniu tego wystarczy tylko nasypać ziemię i posadzić rośliny. Jeżeli folia będzie wystawać ponad donice możemy ją swobodnie przyciąć.

Użytkując donice warto pamiętać o tym, aby nawóz podawać bezpośrednio na roślinę lub ziemię, aby nie miał kontaktu z powierzchnią donicy. To bardzo ważne ponieważ donice aluminiowe mimo swojej odporności nie powinny być narażone na kontakt z mieszaniną wody i kwasów.

Nasza wyjątkowa oferta – donice aluminiowe na wymiar

Aluminium to materiał, który często wykorzystywany jest w budownictwie oraz przemyśle motoryzacyjnym. na dodatek jest bardzo przyjazny człowiekowi. Jest to naturalny surowiec, który nie stwarza zagrożenia dla naszego zdrowia i życia.  Badania wykazały, że pojazdy, które mają w sobie aluminium spalają mniej paliwa podczas jazdy, dzięki swojej niewielkiej wadze. To ich ogromna zaleta. Fakt, że są bardzo lekkie sprawia, że można je przenosić  w dowolne miejsce. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią stagnacji i uwielbiają często zmieniać ustawienie mebli.

Donice często narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia. Zmieniające się warunki atmosferyczne czy promieniowanie słoneczne sprawiają, że wiele materiałów traci na swojej urodzie. na szczęście donice aluminiowe to zupełnie inny przypadek.  Są odporne na wysoką temperaturę oraz wilgoć.  Dzięki temu,  że jest to materiał o niepowtarzalnych właściwościach barierowych, co sprawia, że nie przepuszczają wody, gazów oraz światła.  Są również odporne na korozję.  reakcja aluminium z tlenem obecnym w powietrzu sprawia, że na powierzchni tworzy się warstwa tlenku, która, która zapobiega temu nieprzyjemnemu procesowi niszczenia. ich kolejną ogromną zaletą jest fakt, że są odporne również na bardzo niskie temperatury, co w przypadku donic wystawionych na taras czy balkon jest bardzo istotne.  Dzięki temu nie pokruszą się , co mogłoby bardzo negatywnie wpłynąć na ich wygląd zewnętrzny.

Nasze donice aluminiowe są stylowe, trwałe i funkcjonalne. Dostępne są w klasycznie metalicznych odcieniach lub można pomalować je na dowolny kolor. Dzięki temu można je dopasować do każdego stylu i kolorystyki każdego tarasu, balkonu, pomieszczenia lub ogrodu. Nasza oferta jest bogata, realizujemy zamówienia specjalne. Co to oznacza? Jeśli w naszej ofercie nie znajdziesz wymiaru który Cię interesuję napisz do nas, podaj wymiary które Cię interesują, powrócimy z ofertą. Zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego gwarantujemy nie tylko wysoką jakość naszych produktów, ale również atrakcyjne ceny. Sprzedajemy tylko sprawdzone produkty. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.