Blog

Donice aluminiowe – połysk i mat

Donice aluminiowe – połysk i mat

Ogród, taras i balkon to miejsca, w których mamy możliwość zrelaksowania się na świeżym powietrzu przy jednoczesnym obcowaniu z naturą. Ogromną uwagę przywiązujemy również do ich estetyki, ponieważ traktowane są przez wielu jako reprezentacyjne miejsce domu oraz stanowią jego wizytówkę. Donice aluminiowe to jeden z tych elementów, które doskonale wpisują się w kanony nowoczesności oraz pojmowanego przez współczesnego człowieka piękna.

Donice na taras mogą mieć bardzo różne rozmiary. Te większe dedykowane są dla większych powierzchni, gdzie mamy nieograniczone możliwości wykorzystania terenu. Mniejsze wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie liczy się odpowiednie zagospodarowanie każdego metra kwadratowego tak, aby pozostawić wystarczająco dużo miejsca na odpoczynek i jednocześnie zaaranżować taras, balkon czy ogród zgodnie z obowiązującymi trendami. Proponujemy rozwiązania donic aluminiowych, które w obu tych przypadkach spełnią swoją zamierzoną rolę, a dodatkowo będą podkreślały oryginalny charakter aranżacji. Doniczki balkonowe wykonane z aluminium mogą mieć wykończenie matowe lub z połyskiem. Malowane są metodą proszkową na dowolny kolor z palety RAL.

Donice aluminiowe matowe

Matowe wykończenie jest przede wszystkim praktyczne, jest to w większości przypadków czynnik decydujący, warunkujący nasz wybór. Na donicach nie widać zabrudzeń, a zatem są łatwe w utrzymaniu czystości. W przypadku aranżacji obszarów zewnętrznych jest to niezwykle ważne, gdyż każdego dnia donice narażone są na działanie czynników zewnętrznych, które mogą po sobie pozostawiać nieestetyczne zabrudzenia. Aluminiowe donice na taras z matowym wykończeniem są jednak nie tylko praktyczne, ale coraz częściej docenia się je za klasyczny, ale nowoczesny wygląd. Pokryte dowolnym kolorem mogą być oryginalną ozdobą, która będzie stanowiła integralną całość z pozostałymi elementami aranżacji.

Doniczki balkonowe z połyskiem

Połysk kojarzy się z elegancją, nowoczesnością i najnowszymi trendami w modzie. Donice z połyskiem nadają otoczeniu dystyngowanego charakteru, doskonale komponują się z zielonymi roślinami i kwiatami w różnych kolorach. Połysk stanowi ozdobę samą w sobie, przykuwa uwagę i rozświetla ciemniejsze obszary balkonów i tarasów. Wszystkie te argumenty są niezwykle przekonujące dla osoby, która poprzez detale oraz dodatki chce podkreślić estetyczną stronę terenów zielonych i powierzchni zewnętrznych przynależących do domów i mieszkań. Aluminiowe doniczki na balkon, które pokrywamy połyskiem wymagają jednak większej dbałości o ich czystość. Są zdecydowanie mniej odporne na zabrudzenia, niż donice matowe.

Trwałe, odporne i bezpieczne dla człowieka

Wybór metody malowania proszkowego donic był uwarunkowany wieloma czynnikami, jakie mają wpływ na to, że możliwe jest osiągnięcie zamierzonego efektu końcowego przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na aspekty ochrony środowiska i bezpieczeństwa zdrowia człowieka. Malowanie proszkowe pozwala uzyskać gładką powierzchnię bez deformacji i zacieków. Możliwe jest również nakładanie stosunkowo grubych powłok, stosując jedną warstwę lakieru lub farby. Ponadto, powierzchnia pokryta taką metodą jest odporna na korozję, uszkodzenia mechaniczne i termiczne, a także na szkodliwy wpływ środków chemicznych. Przy procesach technologicznych nie stosuje się toksycznych utwardzaczy i rozpuszczalników, w związku z czym chronione jest środowisko naturalne i zdrowie człowieka.

Donice na taras w macie czy z połyskiem? W odcieniu różu i czerwieni czy może klasycznej szarości lub granatu? To od Ciebie zależy, jak będzie wyglądała wizytówka Twojego domu.