Blog

Donice na kółkach odporne na warunki atmosferyczne

Donice na kółkach odporne na warunki atmosferyczne

Jest drugim pod względem zastosowania metalem na świecie, a zainteresowanie nim stale rośnie. Aluminium można spotkać praktycznie wszędzie – w branży budowlanej, lotnictwie, transporcie oraz produkcji różnego rodzaju drutów i śrub. To materiał, który doceniono także w aranżacji ogrodów, a dokładniej mówiąc, przy produkcji donic na kółkach.

Donice na kółkach – aluminium jako niezawodna ochrona przed deszczem i mrozem

Decydując się na donice do ogrodu, na taras czy balkon, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim ich odporność na niekorzystne warunki, jakie panują na dworze w zależności od różnych pór roku. Zimą mróz i śnieg, latem słońce i wysokie temperatury, a jesienią i wiosną deszcz – donica musi być wykonana z materiału, który sprosta wszystkim tym wyzwaniom. Aluminium wykazuje się bardzo dobrymi parametrami, które pozwalają mu przetrzymać trudniejsze warunki. Jest doskonałym przewodnikiem ciepła, odporny na niskie i wysokie temperatury i promieniowanie UV, a także na korozję.

Parametry aluminium potwierdzeniem jego wyjątkowości

Donice na kółkach wykonuje się z materiału, który wyróżnia się spośród innych, jakie są stosowane w aranżacji ogrodów i tarasów. Przede wszystkim jest to metal o niewielkiej masie, a zatem donice są lekkie i łatwe w przenoszeniu. Ponadto, nie obciążają słabszych konstrukcji tarasowych oraz balkonowych. Aluminium, co odróżnia go od innych metali, pod wpływem wysokich temperatur nie staje się kruchy, a dzięki swojej bardzo dobrej plastyczności, może być poddawany obróbkom na ciepło i na zimno. Metal wchodzi w reakcję z tlenem, który jest zawarty w powietrzu, co powoduje, że na jego powierzchni tworzy się cienka warstwa tlenu, chroniąca aluminium przed korozją.

Donice na kółkach – łączymy przyjemne z pożytecznym

Donice na kółkach są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Okazało się, że ta prosta konstrukcja może dostarczyć wiele wymiernych korzyści. Tego rodzaju donice można z łatwością przestawiać bez większego wysiłku. Co więcej, każde ich przesunięcie nie jest związane z ryzykiem powstania zarysowań na powierzchni szczególnie na tarasach i balkonach. Należy także wspomnieć, że donice aluminiowe na kółkach doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagane jest szczególne traktowanie delikatnych paneli, drewna czy kafelek, które nie zawsze są wystarczająco odporne na wilgoć.