Blog

Doniczki aluminiowe na kółkach – aranżacje

Doniczki aluminiowe na kółkach – aranżacje

Donice aluminiowe stają się coraz popularniejsze wśród współczesnych miłośników roślin. Wybierają je bowiem do swoich ogrodów, na tarasy i balkony, jak również do wnętrz mieszkań. Tak szerokie spektrum wykorzystania zawdzięczamy ich wyjątkowym właściwościom oraz oryginalnym i nowoczesnym wzornictwu.

Doniczki aluminiowe na kółkach – nowoczesne podejście do natury

Aluminium jest materiałem, który doskonale wpisuje się w potrzeby, wymagania i oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jest nie tylko odporny na warunki atmosferyczne, ale również pozwala na stworzenie donic o prostej formie oraz bardzo modernistycznym wyglądzie. Połączenie nowoczesności z naturalnym pięknem roślin będzie idealnym rozwiązaniem dla ogrodów o finezyjnych aranżacjach. Dodatkowym atutem donic aluminiowych na kółkach jest możliwość ich łatwego przestawiania w dowolne miejsce bez obaw przed zarysowaniami, jak również w trosce o zabezpieczenie powierzchni przed wilgocią.

Jakie kwiaty wybrać?

Przy wyborze donic należy wziąć pod uwagę ich wielkość, kształt i materiał, z jakiego zostały wykonane. W zależności od tego, co planujemy w nich posadzić, możemy zdecydować się na donice betonowe, plastikowe, wykonane z cortenu lub właśnie lekkie, solidne i bardzo praktyczne doniczki aluminiowe na kółkach. Co w nich można posadzić?

Godne polecenia są oczywiście rośliny iglaste, fantazyjne iglaki z rodziny cyprysowatych. Wśród nich tuje o zimno zielonych liściach i drobnych kwiatach. W donicach aluminiowych na kółkach można posadzić także różnego rodzaju trawy oraz skrzyp. Jeżeli gustujemy w barwnych kwiatach, to doskonałym rozwiązaniem będą begonie kwitnącego w lutym, wielobarwna lantana oraz kwitnąca przez całe lato werbena.

Na co zwrócić uwagę przy aluminiowych donicach na kółkach?

Nie wszystkie rośliny sprawdzą się w aluminiowych donicach ogrodowych. Wiele jest takich, które wyróżniają się szybkim rozrostem i lepszym rozwiązaniem jest wówczas ich sadzenie w gruncie. Należą do nich m.in. bambus oraz inne rośliny często wykorzystywane w tworzeniu żywopłotu, takie jak grab pospolity, ligustr pospolity czy też berberys.