FAQ

Czym charakteryzują się donice ogrodowe z metalu (blacha corten)?

Charakterystyczną cechą cortenu jest pojawiający się na nim w wyniku oddziaływania czynników atmosferycznych rdzawy nalot. Jego intensywność uzależniona jest od klimatu, ekspozycji, jak również środowiska. Ten naturalny proces zmiany jest niezbędny, ponieważ to on tworzy warstwę ochronną, spowalniającą wystąpienie korozji. Materiał ten jest odporny na szkodliwe działanie promieni UV i mrozoodporny. Dzięki temu donice ogrodowe wykazują się dużą odpornością i wytrzymałością, a więc może zdobić ogrody i balkony na obszarach, gdzie panuje surowy i zmienny klimat.

Corten ma jeszcze jedną istotną zaletę. Podczas produkcji nie wymaga odrębnej obróbki powierzchni, co przekłada się na niższą cenę doniczek ozdobnych, mniejsze zanieczyszczenie środowiska a także czas realizacji zamówień.

Oryginalne i nowoczesne donice ogrodowe

Donice wykonane z blachy corten, charakteryzują się ciekawym wyglądem. Wyjątkowe walory estetyczne zawdzięczamy naturalnemu procesowi rdzewienia, dzięki któremu otrzymujemy niezwykle oryginalny kolor – intensywny, ale doskonale wpisujący się w kanony współczesnego piękna, gdzie liczy się prostota i niebanalne rozwiązania. Donice ogrodowe z metalu znalazły swoich zwolenników wśród ludzi nowoczesnych. Corten fantastycznie współgra z zieloną roślinnością, jak również bardzo dobrze komponuje się z innymi elementami architektury wykonanymi ze szkła, drewna czy też betonu. Rdzawa patyna ma bardzo dobry wpływ na wzrost i rozwój roślin. 

W naszej ofercie znaleźć można donice ogrodowe z metalu w różnych rozmiarach i kształtach. Ponadto, wszystkie wykonywane są z blachy o grubości 2 mm, a także w środku ocieplane warstwą styropianu o grubości 2 cm. W standardzie wyposażone są również w specjalne otwory odpływowe, które pozwalają na odprowadzenie nadmiaru wody. Dzięki temu, posadzona roślina ma  najlepsze warunki do wzrostu i jest chroniona przed niekorzystnym wypływem warunków atmosferycznych.