Blog

Gdzie nie należy stawiać paleniska wykonanego z blachy corten?

Gdzie nie należy stawiać paleniska wykonanego z blachy corten?

Ogień – niezwykle potężny oraz widowiskowy żywioł, który fascynuje od lat. Nic dziwnego – ciepło, którym otacza ludzi jest hipnotyzujące, a jego niszczycielska siła imponuje. Dlatego też ludzie decydującą się na posiadanie własnych naturalnych form ognia tj.: kominek lub palenisko. Ciekawą opcję jest palenisko corten, stworzone dzięki użyciu specjalnej stali corten, która nie ulega zniszczeniu. Palenisko conrten ma różne formy, jednak najpopularniejszą jest trapezowa skrzynka często posiadająca ażurowe wycięcia, które sprawiają, że ogień prześwituje różnymi wzorami.

Czy warto posiadać palenisko corten?

Na rynku sprzętów do ogrodu jest wiele pozycji. W dodatku istnieje możliwość zainstalowania własnego paleniska z dołu i kamieni. Jednak najrozsądniejszą decyzją jest zainwestowanie w palenisko corten z racji swojej dekoracyjności oraz praktyczności. Stal corten jest najwyższej jakości, dlatego te nie ulega ona erozji. Waga paleniska jest dość mała (około 7 kilogramów), co sprawia, że jest przenośny, a w dodatku ergonomiczny. Koszt paleniska corten waha się od 200 do 400 złotych w zależności od wielkości paleniska.

Gdzie umieścić palenisko corten?

Przede wszystkim należy unikać brukowanych powierzchni, podłóg drewnianych oraz posadzek, bo właśnie te mogą ulec zniszczeniu. Palenisko corten ma na spodzie swojej konstrukcji delikatną siatkę, która pozwala przedostanie się małych rozżarzonych części drewna lub węgla na zewnątrz, dzięki czemu ogień nie gaśnie, a zanieczyszczenia I resztki ogniska nie zalegają w stalowej konstrukcji. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia sprzątanie, ale również pozwala na szybsze zapalenie ognia, który do rozżarzenia potrzebuje tlenu. Dlatego też najodpowiedniejszym miejscem jest zdeptany grunt, ogołocona ziemia lub trawa, która nie ulegnie szybkiemu zapaleniu się.

Gdzie można zakupić palenisko corten

Palenisko corten jest dostępne w każdym sklepie ogrodowym. Największy wybór jest w sklepach internetowych, ponieważ niektóre sklepy są zaopatrzone w dekoracyjne paleniska corten, które posiadają ażurową konstrukcję. Warto zauważyć, że stal corten jest niezwykle wytrzymała, dlatego też zakupione palenisko posłuży na wiele lat. Palenisko conrten to rozwiązanie dla każdego miłośnika ognia, który ceni sobie wygodę oraz estetykę.