Blog

Palenisko corten jako grill w innej odsłonie

Palenisko corten jako grill inspiracje

Palenisko corten jako grill

Nikogo nie trzeba przekonywać do wakacyjnego grillowania. To jedna z najbardziej lubianych przez nas form spędzania czasu wolnego. Z raportu Millward Brown wynika, że 66% Polaków grilluje w każdy w wolny weekend niezależnie od tego, czy rozpalamy grilla we własnym ogrodzie, na tarasie, działce czy też nad jeziorem. Nasze paleniska corten mogą służyć jako nowoczesny grill. Jest on szczególnie trwały w przeciwieństwie do tradycyjnego stalowego grilla. Palenisko corten może być wielofunkcyjnym wyposażeniem ogrodu czy działki.

Grill w ogrodzie

Palenisko corten  grill wykonane zostało ze stali kortenowskiej. Tworzywo, które w sposób naturalny pokrywa się rdzawą warstwą ochronną, jest odporne na każde warunki  atmosferyczne i na promieniowanie UV. Wyjątkowo zmieniający się kolor oraz prosta i  nowoczesna forma wpisują się w koncepcję najnowszych trendów. To elegancja i styl połączone z awangardą, który doskonale wkomponuje się w zielonym ogrodzie. Palenisko do grilla doskonale zastępuje tradycyjny ruszt w ogrodzie. Może ponadto pełnić funkcję ogniska, posłużyć nam do ogrzania się w chłodniejsze wieczory i do utylizacji niewielkich elementów biomasy.

Grill z paleniskiem najlepiej jest ustawić na powierzchni pokrytej trawą lub na zdeptanym gruncie. Jest to uwarunkowane obecnością siatki na spodzie konstrukcji, która umożliwia wydostawanie się małych rozżarzonych części drewna lub węgla na zewnątrz. Należy zatem unikać powierzchni drewnianych i brukowanych.

Palenisko corten – grillowe na tarasie

Jeżeli powierzchnia Twojego tarasu nie jest drewniana ani brukowana, grill palenisko ogrodowe z powodzeniem możesz wykorzystać również w tym miejscu. W przypadku tradycyjnego ogniska jest to niemożliwe, a obecność stalowego grilla o mało ciekawym wyglądzie mogłaby zaburzyć koncepcję aranżacji tarasowej. Wyjątkowo oryginalny element wyposażenia wnętrza będzie świetnie komponował się z meblami stalowymi i drewnianymi. Pozwoli Ci na spędzanie chłodniejszych wieczorów na świeżym powietrzu, ogrzewając się przy cieple ognia, jakie dostarcza palenisko. Ma ono wiele zastosowań, jest praktyczne i jednocześnie dzięki stali kortenowskiej wytrzymałe oraz trwałe.