Blog

Donice betonowe i standardy kolorystyczne

Donice betonowe i standardy kolorystyczne

Donice betonowe – standardowe możliwości kolorystyczne

Przychodzi czas, kiedy wykonanie projektu naszego wymarzonego tarasu przechodzi w kluczowy moment. Poszukujemy odpowiednich elementów dekoracyjnych. Zastanawiamy się, w którą stronę pójść z dekoracjami, żeby nie przesadzić z ilością i ciężkością różnych dodatków. Zastanawiamy się nad meblami jakie staną na tarasie, planujemy ich rozstaw. Zaczynamy zastanawiać się nad nasadzeniami, bo przecież rośliny to jest element, który ożywi całą przestrzeń i nada jej odpowiedniego charakteru. Dochodzimy do najważniejszego punktu naszej koncepcji, czyli wyboru odpowiednich donic tarasowych.

Styl, a wyposażenie tarasu

Jeśli szukamy odpowiednich donic, pamiętajmy w jakim stylu urządzony jest nasz taras. Jeżeli projekt tarasu realizowany jest w stylu bardziej klasycznym, to i pod tym kątem powinniśmy wybierać dodatki, między innymi doniczki. Jeżeli projekt ma charakter bardziej nowoczesny i futurystyczny, to donice na taras również powinny pasować do zamysłu. Na szczególną uwagę zasługują donice betonowe. Koniecznie musimy wziąć pod uwagę ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. jednak ważniejszą cechą, która nas powinna interesować to ich kolorystyka. Doniczki wykonane z betonu dostępne są w standardowej palecie barw. Dzięki temu pasują praktycznie do każdego projektu tarasu, czy wyposażenia balkonu i ogrodu.

Standardowe kolory

Możliwości kolorystyczne donic zawierają się praktycznie w trzech kolorach podstawowych. Kolorze białym, szarym i czarnym. Warto pamiętać o tym, dokonując wyboru, że każdy z tych kolorów może być w rożnych odcieniach, wynika to z materiału z jakiego są one wykonane. Taka cecha może być dodatkowym, ciekawym elementem, nadającym wyjątkowości naszemu tarasowi. Oczywiście pamiętajmy też o tym, że donice na taras wykonane z betonu, pod wpływem warunków atmosferycznych mogą lekko zmieniać kolor, traktujmy to jako cechę na plus, ponieważ tak samo jak z biegiem czasu będzie zmieniał się nasz taras ze względu na pory roku, tak samo betonowe donice będą się wraz z nim lekko zmieniać, w sposób naturalny. Lekkie zmiany odcienia jednak są tak niewielkie, że z powodzeniem możemy uznać, iż donice wykonane z betonu cechuje trwałość koloru, przez co są bardzo oryginalnym rozwiązaniem.