Blog

Aranżacje dla donic z włókna szklanego – propozycje

donica balkonowa z włókna szklanego

Aranżacje dla donic z włókna szklanego – propozycje

Osoby, dla których wystrój odgrywa istotne znaczenie wiedzą jak dużą rolę w aranżacji konkretnego miejsca mogą odgrywać rośliny. Rzecz jasna same rośliny to nie wszystko, bowiem funkcję ozdobną mogą pełnić nie tylko one, lecz również doniczki, w których zostaną posadzone. W ostatnim czasie dużą popularność zyskały donice z włókna szklanego, czemu nie można się dziwić, ponieważ wiele z nich jest wyjątkowo efektownych, dzięki czemu mogą stanowić doskonały element aranżacji wnętrza.

Gdzie postawić donicę

Wiele osób zastanawia się w aranżacji jakich miejsc najlepiej sprawdzą się doniczki z włókna szklanego. Tak naprawdę nie ma ograniczeń, ponieważ producenci oferują donice w różnych kształtach i rozmiarach można zatem dopasować je właściwie wszędzie. Niezależnie od tego czy urządza się pokój dzienny, domowy gabinet, czy gabinet dentystyczny donice będą doskonale komponować się z otoczeniem. Nie można nie wspomnieć również o tym, że doniczki z włókna szklanego są przystosowane do różnych warunków atmosferycznych, dlatego też mogą zostać wykorzystane podczas tworzenia aranżacji tarasu, balkonu, czy patio. Nie każdy wie, że doniczki plastikowe, które również mogą być efektowne, powinny być stawiane w miejscach, w których nie będą narażone na wandalizm, czy duży przepływ osób, ponieważ mogą dosyć łatwo ulec zniszczeniu. W przypadku doniczek wykonanych z włókna szklanego nie ma potrzeby zachowywania dużej ostrożności, ponieważ są one solidne i odporne na zniszczenia mechaniczne, dlatego też dobrze sprawdzają się jako donice tarasowe, mogą także znaleźć się na przykład bezpośrednio przy wejściu do domu i tam stanowić efektowny element dekoracyjny.

Jak chronić rośliny przed niskimi temperaturami

Jak już wspomniano donice z włókna szklanego doskonale sprawdzą się jako doniczki na balkon czy do ogrodu, należy jednak pamiętać, że konieczne jest ich odpowiednie przygotowanie przed nadejściem sezonu jesienno – zimowego, kiedy to temperatury znacząco spadają. Dobrym pomysłem jest wyłożenie wnętrza doniczki styropianem lub folią ogrodową – w ten prosty sposób można uniknąć przemarznięcia korzeni rosnących w niej roślin.