Blog

Donice z włókna szklanego – warto wiedzieć

Donice z włókna szklanego – warto wiedzieć

O czym warto wiedzieć kupując ozdoby z włókna szklanego?

Od kilku lat na naszym rynku pojawiają się ozdoby wykonane z włókna szklanego. Warto więc wiedzieć, czym one tak naprawdę są i w jaki sposób odróżniają się one od swoich starszych koleżanek, którymi są niewątpliwie doniczki plastikowe.
Już sama nazwa wskazuje materiały, z których powstały. Te pierwsze wykorzystują włókno szklane, a te drugie plastik. Trzeba jednak wiedzieć, że pod drugą nazwą kryje się wiele związków chemicznych, które znacznie się od siebie różnie. My jednak, aby nie wprowadzać niepotrzebnie przydługich nazw, pozostaniemy przy nazwie zwyczajowej. Włókno szklane jest za to związkiem chemicznym, który powstał na bazie szkła wodnego, czyli roztworów krzemianów ziem alkalicznych, Dzisiaj skupimy się na praktycznych zastosowaniach donic z tego materiału, aby pokazać wam, że mogą stać się one elementem wystroju waszych mieszkań.

Doniczki nie tylko balkonowe

Donice te można stosować, jako pojemniki na kwiaty. Nie musimy przejmować się rozrastającymi się korzeniami, ponieważ w ich konstrukcji wykorzystano styropian, który pełni funkcję ochronną. Warto jednak zastanowić się nad wykorzystywaniem ich w obecności roślin silnie ukorzeniających się, takich jak bambus, ponieważ mogę one przebić warstwę ochronną donicy. Ważnym udogodnieniem tych pojemników jest fakt posiadania odpływu. Oczywiście na życzenie klienta otwór odpływowy może nie występować w konkretnej donicy. Ozdoby tego typu sprawdzą się przede wszystkim jako doniczki na balkon, ponieważ odporne są na czynniki atmosferyczne, ponieważ są one pochodnymi krzemianów, czyli związków bardzo słabo wchodzących w interakcje z innymi pierwiastkami. Oczywiście, nikt nam nie zabroni postawić takiej doniczki w biurze czy domu, ponieważ idealnie wkomponują się one w wystrój pomieszczenia.

Nowoczesność w gustownym wydaniu

Koleją ich zaletą jest to, że występują one w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu nie będą one przykuwać zbytniej uwagi gości. A to dość ważne w aranżacjach typowo nowoczesnych, gdzie wszystko ma ze sobą współgrać.
Reasumując, donice z włókna szklanego możemy wykorzystywać wszędzie, ponieważ są one odporne na większość zagrożeń. Jedynym ich prawdziwym wrogiem jest człowiek, który może je po prostu zniszczyć.