Blog

Montaż gazonów betonowych w ogrodzie

Montaż gazonów betonowych w ogrodzie

Umocnienie pewnych części ogrodu wykonuje się najczęściej z drogiego kamienia. Pomysłem alternatywnym są znacznie tańsze gazony betonowe.

Zasady zastosowania produktu

Można je ustawiać piętrowo i sadzić roślinność schodzącą partiami po lekkiej skarpie. Gazony betonowe pasują przede wszystkim do skalnych aranżacji ogrodowych. Produkt daje sadzonkom idealne warunki do wegetacji. Korzenie mają wystarczająco dużo miejsca do rozwoju. Gazony betonowe świetnie chronią przed przymrozkami.

Format użytkowy

Ułatwiają kreowanie murków, trawników, kolorowych stoków. Różna kolorystyka pozwala oddzielać strefy działki. Gazony betonowe umocnią nasyp zlewając się ze środowiskiem naturalnym. Wyglądają dobrze z kwiatami i iglakami.

Kreatywne funkcjonalności gazonów betonowych

Wiele kształtów daje kreatywność użycia gazonów. Przykładowo w ofercie mamy lekko zaokrąglone ścianki w formacie półksiężyca, kwadraty, trapezy, prostokąty. Należy uważać na ciężar, ponieważ gazony betonowe oscylują w granicach dwudziestu kilogramów. Przydatny zatem precyzyjny plan zagospodarowania przestrzeni jeszcze przed faktycznym ich rozstawieniem. Gazony mają charakterystyczne pory. Do ich produkcji używa się grysu. Materiał ma właściwości odnoszące się do eliminacji zbyt dużego poziomu wody. Rośliny mogą naturalnie w nich rozkwitać. Z gazonów da się wytyczyć dźwiękoszczelne murki chroniące domowników przed hałasem. Tanio i szybko regulują granice ogrodu, działki. Wcale nie musisz sadzić w nich kwiatów. Samodzielnie stanowią już funkcjonalny dodatek do otoczenia. Następuje dzięki nim stabilizacja nawierzchni. Długość ich życia oscyluje od kilku do kilkunastu lat w zależności od zaawansowania ustawienia. W gazonach najlepiej sadzić bardzo odporne na warunki atmosferyczne rośliny, głównie byliny. Aby używać gazonów nie potrzebujesz żadnej zaprawy. Wystarczy jedynie zwykłe nałożenie produktu na siebie. Jeżeli inwestujesz w dużą liczbę przyda się automatyczny system nawadniania.

Zamów pierwsze gazony betonowe

Skorzystaj teraz z precyzyjnej oferty gazonów betonowych i wykorzystaj je w opisany sposób. Gazony betonowe posiadają wymiar praktyczny oraz estetyczny. Zapraszamy do zakupu.