Donica plastikowa z włókna szklanego – Camilio 2

L450 x W450mm H460mm 4kg 93l

Donica plastikowa Camilio 2 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne są tylko w kolorach palety RAL o numerze 7016 i 9016 w wersji matowej i półmatowej.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 45 cm
Szerokość: 45 cm
Wysokość: 46 cm
Grubość ścianki około: 35 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 4 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Mała doniczka z włókna szklanego to dekoracja, która powinna zagościć w Twoim domu, jeśli stawiasz na nowoczesne i trwałe dekoracje. Wydobędzie ona piękno Twoich roślin niezależnie czy szukasz donic ogrodowych, czy też małych doniczek plastikowych do wnętrza.

Postaw na wytrzymałość z donicami typu fiberglass

Mała doniczka z włókna szklanego jest przystosowana do zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu doskonale znosi mrozy, upały, dużą wilgotność czy deszcze. Włókna szklane ma również dużą odporność na odkształcenia, co sprawia, że jest nie tylko wytrzymałe na wstrząsy, ale także pozwala na uprawę roślin z rozbudowanym system korzeniowym. Należy jednak pamiętać, że długoletnia ekspozycja na promienie słonecznie może spowodować zżółknięcie koloru, co wpłynie na mniejszą atrakcyjność doniczek plastikowych.

Zaplanuj kreatywnie przestrzeń z donicami typu fiberglass

Donice z serii Camilio wyróżnia duża uniwersalność, co daje Ci nieograniczone możliwości aranżacyjne. Ich minimalistyczny design i geometryczny kształt ciekawie podkreśla roślinne akcenty niezależnie od ich lokalizacji. Są one dostępne we wszystkich odcieniach palety RAL, dzięki czemu upiększą przestrzeń, w której się znajdą, nadając jej specyficzny klimat. Donice z włókna szklanego to modernistyczny dodatek, który może zdobić wejścia do biurowców, kawiarniane ogródki i tarasy. Równie często są one wybierane na efektowne donice do ogrodu.

Mała doniczka z włókna szklanego z serii Camilio

Standardowo donice Camilio są sprzedawane w kolorze 7016 i 9016. Masz także możliwość wyboru ich matowego lub półmatowego wykończenia. Grubość ścianek donic jest cieńsza niż zazwyczaj, ponieważ tworzy je jedna warstwa włókna szklanego. Odróżnia to donice z tej serii od ich odpowiedników, które posiadają ścianki z dwóch położonych warstw. Na życzenie Klienta donica plastikowa z włókna szklanego może być także wykonana w formie osłonki dekoracyjnej, czyli bez otworów odpływowych.

Donice z włókna szklanego – sadzenie roślin

Kwadratowe donice plastikowe z włókna szklanego posiadają ścianki dodatkowo usztywnione warstwą styropianu o grubości 2 cm. Stanowi to doskonałą ochronę przed zmiennymi temperaturami podłoża dla sadzonych w nich roślin i ich korzeni. Przed wysadzeniem kwiatów przygotuj podłoże na dno donicy w postaci kamieni lub keramzytu. Następnie okryj je siatką cieniującą. Na wierzch wysyp gruboziarnisty piasek lub ziemię. Donice w dnie posiadają już otwory gotowe otwory odpływowe, jednak należy zadbać o to, aby były one drożne. W tym celu wystarczy postawić donicę na nóżkach, na przykład z gumy, lub zadbać o przepuszczalną podłogę pod donicami w ogrodzie.