Donica plastikowa z włókna szklanego – Camilio 1

L400 x W400mm H400mm 3kg 64l

Donica plastikowa Camilio 1 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne są tylko w kolorach palety RAL o numerze 7016 i 9016 w wersji matowej i półmatowej.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 40 cm
Szerokość: 40 cm
Wysokość: 40 cm
Grubość ścianki około: 35 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 3 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Szukając estetycznych i trwałych donic dla Twoich roślin, warto rozważyć zakup donic typu fiberglass. Mała donica z włókna szklanego to atrakcyjny i nowoczesny dodatek, które świetnie skomponuje się z każdym rodzajem roślinności.

Postaw na trwałość z donicami z włókna szklanego

Włókno szklane wykazuje odporność na niekorzystne działanie warunków pogodowych jak mróz, wysokie temperatury, duża wilgotność czy deszcze. Dlatego jest to ceniony materiał do produkcji donic zewnętrznych. Ich duża wytrzymałość i elastyczność zapewnia także bezpieczeństwo roślinom o rozrośniętym systemie korzeniowym. Należy jedynie pamiętać o tym, aby unikać długotrwałej (kilkuletniej) ekspozycji donic plastikowych na promienie słoneczne. Mogą wówczas zżółknąć, co obniży ich walory estetyczne.

Donice z włókna szklanego – szyk i nowoczesność

Zarówno małe doniczki plastikowe, jak i większe donice plastikowe do ogrodu z włókna szklanego to nowoczesna i stylowa dekoracja. Ich minimalistyczny design w połączeniu z geometryczną formą sprawia, że doskonale podkreślają roślinne kompozycje niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Donice typu fiberglass upiększą przydomowe chodniki, wejścia do biurowców oraz podkreślą aranżację tarasu, balkonu czy salonu. To doskonała opcja, jeśli szukasz innowacyjnych i atrakcyjnych wizualnie donic dla Twoich kwiatów czy krzewów.

Donice z serii Camilio – jakość na pierwszym miejscu

Jako producent donic plastikowych stawiamy na wysoką jakość oferowanych przez nas wyrobów. Dlatego każda donica jest wykonana z dbałością o każdy szczegół w trosce o zadowolenie naszych Klientów. Masz możliwość wyboru dowolnego koloru doniczek plastikowych z włókna szklanego palety RAL. W standardowej wersji są dostępne w kolorze 7016 i 9016. Dodatkowo możesz zdecydować, czy mała donica z włókna szklanego ma być wykonana w odcieniu matowym czy półmatowym. Ścianki donic są cieńsze – tworzy je jedna warstwa włókna szklanego w przeciwieństwie do innych, które składają się z dwóch warstw. Dla bezpieczeństwa i dłuższej trwałości Twoich roślin doniczki plastikowe są dodatkowo ocieplone od środka warstwą styropianu o grubości 2cm. Jeśli zależy Ci na osłonce dekoracyjnej, na wyraźne życzenie Klienta wykonujemy również donice bez otworów odpływowych w dnie.

Jak sadzić rośliny w donicach z włókna szklanego?

Przed zasadzeniem roślin dobrze jest wcześniej przygotować warstwę drenażu odpowiednią do pojemności donicy. Jej dno wyłóż keramzytem lub kamienia, a następnie przykryj je warstwą agrowłókniną lub siatki cieniującej. Na tak przygotowane podłoże wysyp ziemię; może być też piasek gruboziarnisty. Mała donica z włókna szklanego posiada wywiercone w spodzie otwory odpływowe. Aby jednak zapewnić odpływ nadmiaru wody z donicy, warto postawić ją na gumowych nóżkach lub zadbać o przepuszczalną podłogę, na przykład w przypadku donic w ogrodzie.