Donice aluminiowe na kółkach, czyli kreatywne podejście do aranżacji ogrodów

Donice aluminiowe na kółkach, czyli kreatywne podejście do aranżacji ogrodów

Donice aluminiowe na kółkach, czyli kreatywne podejście do aranżacji ogrodów

Donice to jeden z tych elementów ogrodu oraz tarasu, który sprawia, że piękno roślin podkreślone jest w sposób szczególny. Zielone liście i kolorowe kwiaty doskonale współgrają z nowoczesną formą i geometrycznymi kształtami donic. To w tym miejscu natura spotyka się z zaawansowaną technologią. Duże donice wymagają jednak odpowiedniej podpory, szczególnie kiedy chcemy je umieścić na mniej solidnych konstrukcjach, jakimi są tarasy bądź balkony.

Niezawodne aluminium

Są takie materiały, które swoimi właściwościami spotkały się z uznaniem specjalistów z wielu branży. Wykorzystywane w przemyśle samochodowym, wojskowym, a także elektronice aluminium znalazł swoje miejsce również w aranżacji wnętrz. Donice aluminiowe na kółkach to symbol tego, co jednocześnie proste i efektowne, tego, co lekkie, a przy tym solidne i wytrzymałe. Mając tak wiele do zaoferowania, nie sposób nie zwrócić na nie uwagi przy okazji aranżacji własnego ogrodu czy tarasu.

Aluminium jest materiałem o niewielkiej masie, w związku z czym nie obciąża w tak dużym stopniu jak beton powierzchni, na którym ma znaleźć się donica. Dzięki swojej wysokiej wytrzymałości jest odporna na zniszczenia i wpływ mechanicznych. Donice aluminiowe na kółkach przystosowane są do użytku zewnętrznego, a to za sprawą ich odporności na czynniki atmosferyczne. Aluminium nie koroduje, co powoduje, że zachowuje swój pierwotny wygląd na bardzo długi czas. Jego plastyczność i podatność na obróbkę sprzyja artystom i producentom donic, którzy tę cechę wykorzystują do wykonywania z aluminium oryginalnych kształtów i form.

Donica na kółkach, czyli czego to człowiek nie wymyśli

Trzeba przyznać, że kreatywność człowieka potrafi zaskoczyć. Z pozoru bardzo proste rozwiązanie spotkało się z bardzo dużym uznaniem ze strony klientów, jak też dekoratorów wnętrz oraz miłośników roślin. Donice aluminiowe na kółkach stanowią połączenie lekkiego aluminium z dodatkowym wsparciem odciążającym powierzchnie, jakim są kółka. To jednak tylko jedna z wielu zalet takiego rozwiązania. Kółka umożliwiają łatwe przestawianie donicy w dowolne miejsce bez użycia siły. Dzisiaj Twoje rośliny mogą stać przy altanie w ogrodzie, podczas gdy jutro zdobić wejście do domu. Dodatkowo donica nie przylega bezpośrednio do podłoża, a więc jest chroniona przed nadmierną wilgocią, jaką może spowodować woda, która przedostaje się przez otwory w donicy na zewnątrz.

Należy jeszcze wspomnieć o jednym istotnym  aspekcie tej wyjątkowej i tym samym praktycznej ozdoby ogrodowej. Donice aluminiowe na kółkach to efektowny element każdego ogrodu i tarasu. Prosta forma i modernistyczny wygląd aluminium doskonale wpisują się w najnowsze trendy. Taki produkt trudno jest więc przeoczyć.

Close Menu
×

Koszyk