Czym charakteryzują się donice z metalu (blacha corten)?

Czym charakteryzują się donice z metalu (blacha corten)?

Czym charakteryzują się donice z metalu (blacha corten)?

Blacha corten – wytrzymała i solidna donica ogrodowa

Charakterystyczną cechą cortenu jest pojawiający się na nim w wyniku oddziaływania czynników atmosferycznych rdzawy nalot. Jego intensywność uzależniona jest od klimatu, ekspozycji, jak również środowiska. Ten naturalny proces zmiany jest niezbędny, ponieważ to on tworzy warstwę ochronną, spowalniającą wystąpienie korozji. Dzięki temu donice ogrodowe wykazuje się dużą odpornością i wytrzymałością, a więc może zdobić ogrody i balkony na obszarach, gdzie panuje surowy i zmienny klimat.

Corten ma jeszcze jedną istotną zaletę. Podczas produkcji nie wymaga odrębnej obróbki powierzchni, co przekłada się na niższą cenę doniczek ozdobnych oraz mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

Oryginalne i nowoczesne donice ogrodowe

Donice wykonane z metalu, a dokładniej z blachy corten, charakteryzują się ciekawym wyglądem. Wyjątkowe walory estetyczne zawdzięczamy naturalnemu procesowi rdzewienia, dzięki któremu otrzymujemy niezwykle oryginalny kolor – intensywny, ale doskonale wpisujący się w kanony współczesnego piękna, gdzie liczy się prostota i niebanalne rozwiązania. Donica ogrodowa z

metalu znalazła swoich zwolenników wśród ludzi nowoczesnych, corten fantastycznie współgra z zieloną roślinnością, jak również bardzo dobrze komponuje się z innymi elementami architektury wykonanymi ze szkła, drewna czy też betonu.

W naszej ofercie znaleźć można metalowe donice do ogrodu w różnych rozmiarach i kształtach. Ponadto, wszystkie wykonywane są z blachy o grubości 2 mm, a także w środku ocieplane warstwą styropianu o grubości 2 cm. W standardzie wyposażone są również w specjalne otwory odpływowe, które odprowadzają nadmiar wody. Dzięki temu, posadzona roślina ma  najlepsze warunki do wzrostu i jest chroniona przed niekorzystnym wypływem warunków atmosferycznych.

Close Menu
×

Koszyk