Donica metalowa – corten Cubi 20

L1500 x W300mm H800mm 50kg 360l

Donica Cubi 20 wykonana została z blachy cortenowej.

W dnie posiada otwory odpływowe.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 150 cm
Szerokość: 30 cm
Wysokość: 80 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga 50 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Wąska doniczka metalowa Cubi 20 z cortenu to idealne rozwiązanie, jeśli szukasz praktycznych, a jednocześnie stylowych rozwiązań dla Twojej roślinności. Wyrafinowanie, estetyka oraz trwałość na lata – to główne walory tej pięknej i niebanalnej donicy.

Stal cortenowska – gwarancja trwałości i wytrzymałości

Wąska doniczka metalowa Cubi 20 jest wykonana z cortenu. Jest to gatunek stali, który wyróżnia wysoką odporność na korozję, zmiany temperatur oraz promieniowanie UV. Jest to możliwe dzięki temu, że w niekorzystnych warunkach atmosferycznych corten pokrywa się naturalną warstwą patyny. Ta ochronna powłoka skutecznie maskuje także drobne zarysowania donicy, a co najważniejsze pełni też funkcję estetyczną. Naturalny proces rdzewienia cortenu nadaje bowiem wyrobom oryginalnego efektu rdzewienia. Parametry cortenu zapewniają wysoką wytrzymałość mechaniczną, dlatego donice zewnętrzne nowoczesne, głównie donice do ogrodu, są często wykonane z cortenu.

Należy mieć jednak na uwadze, że donice z cortenu są cięższe niż na przykład ich aluminiowe odpowiedniki. Patyna pod wpływem deszczu pozostawia także rdzawe plamy na podłożu wokół donicy, które można usunąć przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych. Są to jednak trwałe i wytrzymałe dekoracje, stąd często spotykane są cortenowe donice ogrodowe.

Wąska doniczka metalowa Corten – styl i piękno

Oryginalna barwa materiału, jakim jest stal corten, nada specyficznego klimatu zarówno przydomowej oazie roślin, jak i Twojemu tarasowi. Corten to wysoko cenione rozwiązanie przez projektantów, którzy szukają innowacyjnych elementów dekoracyjnych i designerskich. Z uwagi na swoje walory wizualne jest to szeroko stosowany materiał w architekturze oraz aranżacji wnętrz.

Corten jest popularny ze względu na swój niepowtarzalny odcień. Złocisty kolor donic w połączeniu z ich designem sprawia, że stają się nowoczesnym elementem wystroju biur, lobby czy ogródków kawiarnianych. Rdzawa barwa stali cortenowskiej wpasuje się w bardziej surowe wnętrza skandynawskie i loftowe oraz nowoczesne typu boho.

Sadzenie roślin w donicach z cortenu

Wąska doniczka metalowa z cortenu Cubi 20 posiada w swoim dnie otwory odpływowe, a jej ścianki są wyłożone styropianem. Przed zasadzeniem w niej roślin należy umieścić na dnie kolejno warstwy: kamieni, keramzytu, następnie oddzielić je siatką cieniującą od położonego na nich piasku gruboziarnistego i ziemi. Należy pamiętać, aby grubość wszystkich warstw podłoża dopasować do wielkości donicy. Duże donice tarasowe lub wysokie donice na zewnątrz będą wymagały odpowiednio grubszego podłoża.