Donica metalowa – corten Cubi 21

L1800 x W800mm H600mm 75kg 864l

Donica Cubi 21 wykonana została z blachy cortenowej.

W dnie posiada otwory odpływowe.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 180 cm
Szerokość: 80 cm
Wysokość: 60 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga 75 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Duża donica metalowa CUBI 17 wykonana z cortenu niebanalna i niepowtarzalna dekoracja, która świetnie prezentować się będzie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Ich nieprzewidywalny wygląd sprawia, że doskonale podkreśla piękno roślin, które są w niej zasadzone. Nowoczesne donice ogrodowe ze stali cortenowskiej świetnie kontrastują z chłodnymi elewacjami budynków.

Właściwości stali cortenowskiej

Duża donica metalowa swój niesamowity wygląd zawdzięcza właściwościom cortenu. Na powierzchni donicy z biegiem czasu tworzy się warstwa patyny, która dodatkowo zabezpieczy ją przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak mróz czy promieniowanie UV. Doskonale maskuje ona także wszelkie uszkodzenia lub zarysowania. Dzięki temu te donice ogrodowe starzeją się z klasą. Trzeba jednak pamiętać, że patyna spływająca wraz z deszczem może zabarwić podłoże, na którym się znajduje. Ślady te można usunąć bez problemu przy wykorzystaniu specjalistycznych środków chemicznych. Donice ze stali kortenowskiej pomogą stworzyć przytulną atmosferę na tarasie lub w ogrodzie.

Duża donica metalowa CUBI 17 – Nowoczesny design

Duża donica metalowa z rdzawymi naciekami pasuje przede wszystkim do budynków nowoczesnych. Są idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących niebanalne i zaskakujące rozwiązania. Dzięki swoim właściwościom wspaniale sprawdzają się jako donice mrozoodporne i mogą znajdować się na zewnątrz przez cały rok. Nie wymagają one szczególnej pielęgnacji, dlatego są doskonałą propozycją dla osób, które cenią sobie wygodę. Dzięki swojej wadze nie straszny jest im wiatr i bez problemu mogą służyć jako donice na zewnątrz ozdabiające wejścia do firm i innych instytucji. Będą także skutecznie przyciągały wzrok przechodniów na skwerach, placach oraz w parkach. Z powodzeniem mogą zostać użyte do dekoracji galerii handlowych. Mogą tworzyć samodzielnie ciekawe aranżacje, ale najlepiej prezentuje się, gdy są zestawione z innymi donicami z cortenu.

Właściwe przygotowanie donicy

Donice zewnętrzne duże wymagają odpowiedniego przygotowania ich przed zasadzeniem roślin. Na jej dno warto wyłożyć większe kamienie lub keramzyt, dzięki którym korzenie rośliny będą miały odpowiedną wilgoć, a nadmiar wody odpłynie przez otwór w dnie. Wnętrze donicy trzeba wypełnić ziemią wymieszaną z piaskiem gruboziarnistym. Ich ilość musi być właściwie dopasowana do wielkości donicy. Doskonale prezentować się w nich będą zarówno kwiaty, jak i krzewy ozdobne. Dzięki temu, że są to donice całoroczne można bez problemu umieścić w nich rośliny, którym nie straszne są niskie temperatury. Dzięki temu będą pięknie ozdabiały ogród nawet w zimowe dni.