Donica metalowa – corten Cubi 19

L1200 x W1200mm H1000mm 120kg 1400l

Donica Cubi 19 wykonana została z blachy cortenowej.

W dnie posiada otwory odpływowe.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 120 cm
Szerokość: 120 cm
Wysokość: 100 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga 120 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Ogród, czy taras pełen kwiatów i pięknie prezentujących się krzewów to wizytówka każdego domu. Jest to miejsce gdzie odpoczywamy i odrywamy się od trosk codziennego życia. Chcąc ciekawie i praktycznie wyeksponować rośliny, a jednocześnie uchronić je przed silnymi wiatrami powinniśmy postawić na donice ogrodowe ze stali corten. Duża kwadratowa metalowa doniczka to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, które cenią sobie ciekawe i praktyczne rozwiązania.

Zalety donic z cortenu

 Corten jest materiałem szczególnie odpornym na czynniki zewnętrzne. Wysoka temperatura i promienie UV latem, jak i niskie temperatury zimą nie niszczą tego materiału. Co więcej, donice na zewnątrz pokrywają się specyficznym nalotem, który tworzy na ich powierzchni warstwę ochronną stanowiącą specyficzny i niepowtarzalny desing. Powstała patyna maskuje skutecznie wszelkie ślady użytkowania. Pozwala cieszyć się niezwykłym i niepowtarzalnym urokiem donic. Jest ona od środka wyłożona warstwą styropianu zabezpieczając układ korzeniowy rośliny przed przemarzaniem. Dzięki temu są to doskonałej jakości również donice mrozoodporne. Zasadzone w niej krzewy przetrwają nawet te, bardzo ekstremalne warunki zimowe. Pozwolą cieszyć się przez cały rok urokiem roślin, bez potrzeby przenoszenia ich do pomieszczeń.

Jak sadzić rośliny w donicy z cortenu

Właściwie przygotowane podłoże, w którym sadzimy naszą roślinę lub kompozycje kwiatowe, to połowa sukcesu. Jego ilość musimy dostosować do wielkości donicy. Na dnie umieszczamy warstwę drenażu, w postaci drobnych kamyczków, żwiru, albo karemzytu. Na to wsypujemy warstwę piasku gruboziarnistego, a następnie ziemię. Warto korzystać z gotowego podłoża dostępnego w sklepach ogrodniczych. Na tak przygotowanym podłożu sadzimy roślinę i obficie podlewamy. Duża kwadratowa metalowa doniczka w podstawie ma otwór odprowadzający nadmiar wody, dzięki czemu nie doprowadzimy do przelania rośliny.

Duża kwadratowa metalowa doniczka – Aranżacje ogrodowe i tarasowe

Nowoczesne donice ogrodowe to doskonały wybór dla tych, którzy szukają ciekawych rozwiązań. Zasadzone rośliny wyjątkowo prezentują się i podkreślają swój urok w tej klimatycznej i pięknie starzejącej się z klasą donicy. Można ją wykorzystać w aranżacjach ogrodów, jak również eksponować w nich rośliny na tarasie. Swą niepowtarzalnością zachwycą każdego odwiedzającego nas gościa, a i domownikom sprawią niemałą radość z długiego okresu użytkowania. Donice zewnętrzne duże są praktycznym rozwiązaniem dla zabieganych i zapracowanych osób.

Wskazówki dla użytkowników donic

Ze względu na materiał z jakiego jest wykonana duża kwadratowa metalowa doniczka występuje ona tylko w jednym kolorze i jest cięższa od tych wykonanych z aluminium, czy włókna szklanego. Dzięki temu jest jednak stabilna. Powstająca na donicy patyna wraz z deszczem może pozostawiać na podłożu rdzawe ślady. Usuwają się one przy użyciu specjalistycznych środków chemicznych.