Donica plastikowa z włókna szklanego – Emilio 4

Prostokątne donice z włókna szklanego Emilio 4 to ponadczasowy element stylowej aranżacji domu, biura, tarasu czy ogrodu.

Kształt

na-zewnatrz
Do ogrodu, parku, na zewnątrz
Nadaje się na taras na dachu
Nadaje się na taras, dach
Nadaje się na balkon
Nadaje się na balkon
Do wnętrza
Nadaje się do wnętrza
Niski ciężar własny
Niski ciężar własny
Transport spedycyjny
auto-z-winda
Auto z windą

Ze względu na wysokie koszty spedycji nie realizujemy zamówień obejmujących w całości tylko jedną sztukę.

Prostokątne donice z włókna szklanego to idealny element aranżacji domu, biura, tarasu czy ogrodu. Charakteryzują się prostymi kształtami, dzięki czemu pasują zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, jak i do klasycznego wystroju. Zastosowanie w nich włókna szklanego sprawia, że są one bardzo wytrzymałe i odporne.

Właściwości włókna szklanego

Jest to tworzywo sztuczne wzmocnione cienkimi włóknami ze stopionego krzemu połączonymi z żywicą poliestrową. Materiał ten jest bardzo odporny na działanie promieni UV, mróz oraz inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest dużo bardziej elastyczny niż włókno węglowe i mniej kosztowny. Ma większą odporność na zginanie i nacisk niż inne metale. Można go z łatwością formować w dowolne kształty za pomocą maszyn odlewniczych. Włókno szklane jest odporne na wodę, dzięki czemu spływa po powierzchni donicy nie wsiąkając w jej wnętrze. Należy jednak pamiętać, że produkty wykonane z materiałów sztucznych nie powinny być długotrwale eksponowane bezpośrednio na światło słoneczne, gdyż może to skutkować powstaniem przebarwień i zżółknięciem koloru.

Prostokątne donice z włókna szklanego – Uniwersalne zastosowanie donic

Prostokątne donice z włókna szklanego można pomalować na dowolnie wybrany kolor z palety RAL. Materiał ten nie ulega korozji, dlatego nie trzeba pokrywać go dodatkową warstwą ochronną. Donice są bardzo lekkie i bez problemu można przenosić je z miejsca na miejsce, aby stworzyć nowe kompozycje. Nie obciążają powierzchni, na której się znajdują, dlatego można je umieścić na tarasie, balkonie czy podłodze. Można w nich zasadzić rośliny zimozielone, ponieważ donica doskonale znosi mróz i opady śniegu. Nie ma obawy, że pod wpływem niskiej temperatury popęka. Zastosowana w donicach dwu-centymetrowa warstwa styropianu sprawia, że korzenie roślin są doskonale chronione przed nagłymi zmianami temperatur.

Przygotowanie donicy do zasadzenia roślin

Prostokątne donice z włókna szklanego wymagają odpowiedniego przygotowania przed zasadzeniem do nich roślin. Na spód warto wsypać kamienie lub keramzyt, które zapewnią odpowiednią ilość tlenu korzeniom rośliny. Ziemię można wymieszać z piaskiem gruboziarnistym, aby była ona rozpulchniona, co sprawi, że rośliny będą lepiej rosnąć. Wszystkie proporcje trzeba dopasować do wielkości posiadanej donicy.

Koszyk
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
prostokątne donice z włókna szklanego Emilio 4

Donica plastikowa z włókna szklanego – Emilio 4

100,00