Donica metalowa – corten Cubi 24

  L2300 x W400mm H500mm 100kg 460l

  Donica Cubi 24 wykonana została z blachy cortenowej.

  W dnie posiada otwory odpływowe.

  Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

  WYMIARY DONICY:
  Długość: 230 cm
  Szerokość: 40 cm
  Wysokość: 50 cm
  Grubość ścianki około 30 mm
  Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
  Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
  Waga 100 kg
  Kategoria:

  Chcesz poznać cenę produktów?

  Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

  Opis

  Nowoczesne donice metalowe wykonane ze stali korteńskiej pomagają skutecznie zaznaczyć indywidualność oraz niepowtarzalność aranżacji. Z biegiem czasu na jej powierzchni pod wpływem czynników zewnętrznych pojawia się warstwa patyny, która jest cechą charakterystyczną dla tego niezwykłego materiału, jakim jest stal corten. Wykonane z niej donice do ogrodu starzeją się z klasą, co skutecznie wyróżnia je od innych pojemników. Świetnie prezentują się jako pojedyncze elementy dekoracyjne oraz zestawione z innymi donicami. Szczególnie dobrze podkreślają surowy charakter betonowych elewacji.

  Nowoczesne donice metalowe – Trwałość i wytrzymałość

  Nowoczesne donice metalowe są bardzo nieprzewidywalne, ponieważ ciężko określić, jak dokładnie będą wyglądały za kilka lat. Jedno jest pewne – z biegiem czasu nie stracą swego uroku, a rdzawe plamy będą dodatkowo zabezpieczały powierzchnię donicy. Nawet jeśli pojawią sią na niej zarysowania dzięki patynie będą niewidoczne. Donice na zewnątrz z cortenu są na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, takich jak szkodliwe promieniowanie słoneczne lub mróz. Sprawia to, że mogą ozdabiać ogród przez cały rok, nawet w zimie. Trzeba mieć na uwadze jedynie to, że patyna wraz z deszczem może brudzić podłoże, na których znajduje się donica. Są one jednak łatwe do usunięcia przy wykorzystaniu środków chemicznych. Donice ogrodowe z cortenu są także dość ciężkie i mogą być trudne w przenoszeniu, ale dzięki temu są stabilne.

  Nowoczesny wygląd donic

  Nowoczesne donice metalowe idealnie wpasowują się w nowoczesne trendy aranżacji wnętrz oraz ogrodów. Skutecznie przyciągają wzrok i doskonale podkreślają piękno roślin. Mogą być stosowane zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i do ozdoby galerii handlowych, biur czy skwerów. Ich rdzawy odcień będzie świetnie komponował się z zielenią roślin. Jest to doskonały wybór do każdego ogrodu, altany oraz tarasu. Przestrzeń, w której wykorzystuje się donice zewnętrzne nowoczesne sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Pojemniki te skutecznie ożywią każdą aranżację i pięknie wyeksponują rośliny. Dzięki temu, że nie wymagają specjalnej pielęgnacji są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę i praktyczne rozwiązania.

  Aby spełniały one swoją funkcję duże donice tarasowe muszą zostać właściwie przygotowane. W tym celu przed zasadzeniem w nich roślin ich wnętrze trzeba wypełnić ziemią zmieszaną z piaskiem gruboziarnistym w proporcjach dostosowanych do wielkości donicy. Na spodzie należy umieścić kamienie lub keramzyt. Dzięki temu kwiaty lub krzewy będą miały idealne warunki do prawidłowego wzrostu oraz rozwoju.