Donica plastikowa z włókna szklanego – Emilio 2

L1000 x W400mm H400mm 13kg 140l

Donica plastikowa Emilio 2 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 100 cm
Szerokość: 40 cm
Wysokość: 40 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 13 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice z włókna szklanego to niezwykle ciekawe propozycje. Są one bardzo nowoczesne, a przy tym zachwycające i praktyczne. Świetnie prezentują się w nich różne kompozycje roślinne. Z uwagi na duży wybór kolorów, z powodzeniem można stworzyć kompozycję, którą można świetnie dopasować do otoczenia.

Wykorzystanie i przeznaczenie w aranżacji

Donice z włókna szklanego Emilio 2, przede wszystkim bardzo atrakcyjnie prezentują się na wszelkich tarasach i balkonach. Świetnie pasują zarówno do przestrzeni zadaszonych i przeszklonych jak i otwartych.

W zasadzie można w nich posadzić wszelkie gatunki roślin. Niepowtarzany klimat stworzą trawy ozdobne, tuje, bukszpany i zioła jak np. szałwia i lawenda. Do barwienia donic używa się pigmentów najwyższej jakości, dzięki czemu włókno szklane nie ulega odbarwieniu pod wpływem działania promieni UV czy mrozu. Donice są też bardzo lekkie, można je przenieść w dowolne miejsce i nieustannie zmieniać aranżacje.

Bardzo ciekawym pomysłem jest zakupienie kilku donic i ustawienie z nich atrakcyjnej bariery wokół tarasu czy balkonu. Donice Emilio 2 można też umieścić w biurach i gabinetach. Prezentują się one bardzo schludnie i ekskluzywnie.

Właściwości materiału

Donice z włókna szklanego Emilio 2 są mrozoodporne, dlatego nie trzeba ich chować do środka w chłodne i mroźne dni. Są one tez odporne na działanie innych, szkodliwych czynników atmosferycznych. Dzięki ich niewielkiej wadze, można je dowolnie przestawiać z miejsca na miejsce i zmieniać dekoracje. Z uwagi na wagę, donice nie obciążają też balkonów, tarasów i stropów.

Wszystkie modele są ocieplane warstwą styropianu, co jest dodatkowym zabezpieczeniem dla roślin. Z palety kolorów możliwe jest dobranie najlepszej barwy, która będzie świetnie korespondowała z innymi elementami wystroju wnętrz. Jeżeli tylko klienci mają takie życzenie, możliwe jest też wykonanie donicy bez dziur odpływowych.

Warto pamiętać, aby przed użyciem donic zastosować specjalny wsad wykonany z kamieni, keramzytu, siatki cieniującej, piasku oraz odpowiednio dobranej ziemi. Ilość poszczególnych składników powinna być uzależniona do wielkości pojemnika.

Z pewnością warto zdecydować się na zakup donic wykonanych z włókna szklanego. Prezentują się one bardzo atrakcyjnie i są niezwykle praktyczne.