Donica betonowa – Ricardo

Ø770 H870mm 113kg 228l

Donica Ricardo wykonana z betonu (ultra beton).

Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym oraz czarnym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

WYMIARY DONICY:
Średnica: Ø 77 cm
Wysokość: 87 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Waga: 113 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Betonowe donice – wykorzystanie i przeznaczenie w aranżacji

Niezwykle modne i wpisujące się w nowoczesną aranżację przestrzeni zewnętrznej, jakie są betonowe donice zapewniają perfekcyjny efekt w użytku prywatnym i komercyjnym. Stylowe o starannie przemyślanych kształtach, dostępne w atrakcyjnej kolorystyce donice sprawdzają się w nowoczesnych i minimalistycznie zaplanowanych ogrodach przydomowych. Ekskluzywnie prezentują się przed wejściem do domów, utrzymanych w modernistycznym stylu. Donice z betonu świetnie komponują się z nowoczesnym ogrodzeniem oraz balustradami balkonowymi. Donice betonowe sprawdzają się w zewnętrznej aranżacji budynków firmowych, dzięki temu stanowią gustowną ozdobę strefy wejścia. Betonowe, solidne oraz duże donice są niezastąpionym elementem aranżacji przestrzeni miejskiej.

RICARDO – klasycznie i nowocześnie

Duża donica z betonu jest masywnym i efektownym elementem, dzięki temu ozdobi każdą przestrzeń zewnętrzną. Z uwagi na swój ciężar, nie jest przeznaczona do użytku na balkonach i tarasach, gdyż trzeba uwzględnić wytrzymałość konstrukcji tarasu. Donica o klasycznym kształcie, z szerokim rantem w części górnej doskonale łączy swoją ponadczasową elegancję z nowoczesnością betonu. Dostępna jest w kolorach białym, szarym oraz antracytowym, które pozwalają na idealne dopasowanie się do każdego stylu, w jakim utrzymane są główne elementy aranżacyjne.

Właściwości betonu – poznaj wady i zalety

Betonowe donice są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki trwałości betonu, z którego wykonany jest model RICARDO donica może być użytkowana przez wiele lat. Nawet podczas długoletniego wykorzystania, donice z betonu RICARDO nie tracą na swojej atrakcyjności wizualnej oraz właściwościach. Mogą stać w przestrzeniach zewnętrznych przez cały rok. Beton wykazuje się odpornością na trudne warunki atmosferyczne, takich jak mróz lub obfite opady. Betonowe donice mogą ulegać pęknięciom, jeżeli nie zostaną poddane prawidłowemu przygotowaniu, a podczas ujemnej temperatury w donicach będzie zalegała woda. Powiększająca swoją objętość, zamarznięta woda prowadzi do rozsadzenia ścian donicy.

Przed użyciem donicy betonowej, konieczne jest zapoznanie się z procesem przygotowania jej do użytku: zajrzyj na stronę.