Donica plastikowa z włókna szklanego – Carlo 1

L400 x W400mm H800mm 12kg 115l

Donica plastikowa Carlo 1 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 40 cm
Szerokość: 40 cm
Wysokość: 80 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 12 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donica z włókna szklanego CARLO 1 to uniwersalna donica pasująca do każdego rodzaju wnętrz. Producent donic z włókna szklanego stosuje w swoich produktach fiberglass, który jest tworzywem sztucznym wzmocnionym cienkimi włóknami krzemu połączonego z żywicą poliestrową. Włókno to jest mniej kosztowne a zarazem bardziej elastyczne niż włókno węglowe.

Nowoczesne donice

Donice CARLO 1 wykonane z włókna szklanego charakteryzują się prostą, ale zarazem elegancką i nowoczesną formą. Idealnie sprawdzą się jako element wyposażenia domu, mieszkania, biura lub gabinetu. producent donic z włókna szklanego zadbał o to, aby występowały one w wielu wymiarach i formach, dzięki czemu można zasadzić w nich różnego rodzaju rośliny. Donice te są odporne na działanie promieni słonecznych, ale trzeba pamiętać, że nie powinny być przez wiele lat eksponowane bezpośrednio na nie, bo może to skutkować pogorszeniem walorów estetycznych. Donice te nie ulegają korozji nawet bez pokrycia ich dodatkową warstwą ochronną. Są bardzo lekkie, dlatego ich przenoszenie nie sprawia problemu, a podłoże, na którym się znajduje nie odkształca.

Uniwersalna dekoracja

Producent donic z włókna szklanego umożliwia pomalowanie ich na dowolnie wybrany kolor z palety RAL, co sprawia, że można je łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. Dzięki swoim mrozoodpornym właściwościom donice te mogą spędzić całą zimę na zewnątrz, a nie powstaną na nich uszkodzenia. Doskonale nadają się do upraw roślin tropikalnych, gdyż doskonale znoszą wilgoć i duszne powietrze w oranżeriach. Można w nich zasadzić również krzewy, zioła czy małe drzewka. Każda donica posiada dodatkową 2-centymetrową warstwę styropianu, co chroni korzenie roślin przed nagłymi zmianami temperatur. Donice mogą zostać wykonane bez dziur odpływowych na życzenie klienta.

Przygotowanie donicy do zasadzenia roślin

Przed zasadzeniem rośliny do donicy trzeba ją najpierw odpowiednio przygotować. Na spód warto rozłożyć kamienie lub keramzyt, aby korzenie miały odpowiednią cyrkulację powietrza. Ilość wsypywanej ziemi oraz piasku drobnoziarnistego, który ją rozpulchni, trzeba dostosować do wielkości wybranej donicy. Do tak przygotowanego podłoża można zasadzić ulubione kwiaty lub krzewy.