Donica aluminiowa – Edoardo 2

L1200 x W500mm H600mm 24kg 390l

Donica Edoardo 2 jest wykonana z aluminium.

Produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Malowanie na metaliczny kolor w palecie RAL, za dodatkową opłatą.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

WYMIARY DONICY:
Długość: 120 cm
Szerokość: 50 cm
Wysokość: 60 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm
Waga: 24 kg

Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice aluminiowe stają się coraz większą konkurencją dla tradycyjnych donic ceramicznych i drewnianych skrzyń. Ze względu na odporność na czynniki atmosferyczne donice do ogrodu nie łuszczą się, nie nasiąkają wodą, nie pękają i nie gniją. Warto sięgnąć po taki produkt, zwłaszcza wtedy, gdy producent donic ma duże doświadczenie w aranżacji ogrodów.

Aranżacja donic – Pomysł dla każdego

Prostopadłościenny kształt donicy Edoardo 2 sprawi, że łatwo możemy wykorzystać do tworzenia roślinnych barier i ogrodzeń. Donice do kwiatów możemy ustawić na obrzeżach tarasu, wydzielić strefy na placach i parkingach, wyznaczyć alejki w parku lub ogrodzie. Jako producent donic zapewniamy, że jest możliwość nie tylko postawienia ich na zewnątrz, ale także możemy je wykorzystać do wnętrz – salonów, holach czy restauracjach. Nadają się do dekoracji biur, gabinetów, urzędów, hoteli, obiektów sanatoryjnych, parków wodnych lub innych obiektów użyteczności publicznej. Zastosowanie cienkiej blachy aluminiowej sprawia, że pomimo dużych rozmiarów są lekkie. Nie ma więc obaw, że posadzka popęka pod ich ciężarem.

Design donic aluminiowych

Niewątpliwym atutem donic aluminiowych jest ich design i bogata kolorystyka. Kolor możesz wybrać z całej gamy kolorów palety RAL, jakie udostępnia producent donic w wersji matowej lub z połyskiem, a także metalizującej. Proste geometryczne kształty i dowolność kolorów  można dopasować zwłaszcza do modnych, nowoczesnych wnętrz. Malowanie proszkowe sprawia, że barwna powłoka jest wytrzymała na zmienne warunki atmosferyczne i nie ulega odbarwieniu wskutek działania promieni UV. Donice są mrozoodporne, nie pękają, nie kruszą się, nie nasiąkają wodą, a farba się nie złuszcza. Trzeba jednak uważać, żeby ich nie zarysować lub mocno nie wgnieść.

Przygotowanie donicy do użytku

Warstwa izolacyjna ze styropianu wewnątrz ścianek chroni bryłę korzeniową rośliny. Producent donic zaleca, by wnętrze donicy wyścielić matą filtrującą, co zapobiega wyciekaniu gleby przez dolne otwory w donicach. Następnie umieszcza się w niej warstwami coraz drobniejszy materiał, czyli np. kolejno: kamienie, keramzyt, piasek i na samej górze warstwę ziemi ogrodniczej. Włożenie siatki cieniującej pomiędzy keramzyt i piasek pozwala wodzie swobodnie spływać z górnej części donicy, dzięki czemu nie ma ryzyka jej spęcznienia w wyniku zamrozu i deformacji donicy.

Dodatkowe informacje

Efekt Powierzchni

, ,