Palenisko metalowe – corten Fiamma Piazza 2

L1216 x W1216mm H512mm 147kg 120l

Palenisko Fiamma Piazza 2 wykonane jest z blachy corten.

Palenisko produkowane jest w standardzie z otworami zapewniającymi odpowiednią cyrkulację powietrza.

Długość: 121,6 cm
Szerokość: 121,6 cm
Wysokość: 51,2 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga: 147 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Palenisko ogrodowe to niezbędny element, który powinien znaleźć się w każdym ogrodzie. Model ten łączy ze sobą funkcjonalność i oryginalny wygląd. Posiada otwory zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. Stabilna i solidna konstrukcja sprawiają, że palenisko jest trwałe i wytrzymałe. Sprawdzi się zarówno w małych ogrodach przydomowych, jak i tych o dużych powierzchniach.

Palenisko ogrodowe Fiamma Piazza 2 – Niezwykłe właściwości cortenu

Palenisko ogrodowe wykonane są z cortenu, czyli blachy posiadającej zadziwiające właściwości. Stal kortenowska poddana procesowi naturalnego dojrzewania w warunkach o optymalnej wilgotności pokrywa się warstwą patyny o grubości 0,1 mm, która ma kolor rdzy. W wyniku tego procesu powstaje swego rodzaju warstwa ochronna. Palenisko ogrodowe jest odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV. Siarczysty mróz również nie jest im straszny. Nie wymagają konserwacji. Jedyny zabieg pielęgnacyjny, który trzeba przy nim wykonywać to regularne czyszczenie paleniska z resztek opału. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że stal kortenowska wystawiona na działanie wilgoci może barwić podłoże, dlatego warto postawić palenisko w takim miejscu, w którym nie będzie to problemem. Paleniska wykonane z cortenu są też dużo cięższe niż te wykonane z innego rodzaju materiałów.

Oryginalny i nowoczesny design

Palenisko ogrodowe idealnie wkomponuje się w całe otoczenie. Rdzawy kolor doskonale będzie podkreślał urok palącego się w nim ognia i sprawi, że ognisko będzie wyglądało bardzo stylowo i niepowtarzalnie. Są one doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie oryginalne dekoracje. Paleniska ogrodowe oferowane są w jednym, rdzawym kolorze. Postępujące na nich reakcje chemiczne powodują, że ich powierzchnia zmienia się w czasie. Ciężko więc przewidzieć, jak będą one wyglądały za kilka lat i jaki ostatecznie kolor przybiorą. Naturalna powłoka patynowa będzie ewoluowała i regularnie będą pojawiać się nowe zacieki w różnorodnych kształtach i kolorach. Palenisko z cortenu będzie doskonale komponowało się w połączeniu z drewnem i cegłą. Wpasują się zarówno w nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne aranżacje.