Donica aluminiowa – Alessio 3

L700 x W700mm H700mm 22kg 318l

Donica Alessio 3 jest wykonana z aluminium.

Produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

WYMIARY DONICY:
Długość: 70 cm
Szerokość: 70 cm
Wysokość: 70 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm
Waga: 22 kg

Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Piękne i zadbane rośliny doniczkowe stanowią miłą ozdobę wnętrz, balkonów, tarasów i oranżerii. Duże rośliny, wystawiane na zewnątrz pomieszczeń, o silnie rozwiniętym systemie korzeniowym, wymagają dużych donic. Duża i wytrzymała donica to także duży ciężar. Czy tak być musi? Nowoczesne donice aluminiowe mogą być skutecznym rozwiązaniem tego problemu. Wykonane są z cienkich ale wytrzymałych blach, dlatego są łatwe w przenoszeniu i transporcie.

Sposób produkcji i właściwości

O ich walorach decyduje wyjątkowa technologia. Do produkcji blachy wykorzystano stop aluminium z innymi metalami takimi jak miedź, mangan, cynk a nawet cyrkon. Dzięki temu donice wykonane z cienkiej blachy mogą być twarde i sztywne. Nowoczesne donice aluminiowe są również odporne na zmienne warunki pogodowe. Nie straszne im upały ani mrozy, wiatr, deszcz lub śnieg. Aluminium bardzo łatwo przepuszcza ciepło i zimno. Żeby ochronić korzenie roślin ścianki donic aluminiowych wypełnione są dwucentymetrową warstwą styropianu. Materiał ten ma jedną wadę – w przypadku wgięcia lub zarysowania naprawa jest bardzo trudna.

Nowoczesne donice aluminiowe – Dostępna kolorystyka

Aluminiowe donice do kwiatów malowane są proszkowo, co zapewnia trwałość kolorów. Można wybrać dowolny kolor z palety RAL. Jest to zestaw ponad 200 znormalizowanych kolorów oznaczonych kodami cyfrowymi. Pierwsza cyfra określa grupę odcieni, np cyfra 6 to odcienie zieleni. Wybrany kolor będzie taki sam bez względu na to, kto i gdzie go wykona. Ułatwia to seryjne barwienie różnych wyrobów w przemyśle. Trzeba pamiętać tylko o tym, że wzorcowy kolor wygląda prawidłowo w świetle dziennym. Kolory mogą być lśniące, matowe lub metaliczne. Takie możliwości sprawiają, że nowoczesne donice aluminiowe są nie tylko praktyczne, ale również efektowne.

Donice wysokie Allesio 3 – Zastosowanie

Donice aluminiowe do ogrodu mają regularne kształty na podstawie w kształcie kwadratu lub prostokąta. Regularne kształty nadają się do tworzenia kompozycji modułowych przypominających małe ogrody. Nowoczesne donice aluminiowe świetnie nadają się do podkreślenia stylu wnętrz i obiektów nowoczesnych, ale także klasycznych. Odpowiednio dobrany wymiar i kolor pozwoli wyeksponować okazałe rośliny w mieszkaniu, na tarasie, w obiektach użyteczności publicznej, miejscach pracy, na placach i ulicach. Geometryczne kształty z powodzeniem odnajdą się w każdej przestrzeni.

Przygotowanie podłoża dla roślin

Doniczka, nawet najlepsza, nie jest naturalnym środowiskiem dla korzeni roślin. Przygotowując podłoże trzeba pamiętać o tym, żeby wewnątrz doniczki nie gromadził się nadmiar wody. Korzenie roślin również muszą oddychać. Wnętrze doniczki najlepiej wyłożyć matą drenażową. Następnie, począwszy od dna, układa się coraz drobniejszy materiał.  Dno wyściela się kamieniami, na których – do mniej więcej połowy wysokości – usypuje się warstwę keramzytu. Powyżej idzie warstwa gruboziarnistego piasku, a na niej właściwa próchnicza ziemia. Najlepiej jak każda z warstw jest mniej więcej tej samej grubości. Pomiędzy warstwę keramzytu i piasku zakłada się siatkę cieniującą. Dzięki temu woda nie gromadzi się w górnej części donicy. W wyniku mrozu wilgotna ziemia pęcznieje, co mogłoby spowodować odkształcenie donicy.

Dodatkowe informacje

Efekt Powierzchni

, ,