Wyczyść
    Reset options

Donica Stone – Stefano

L1000 x W400mm H400mm 123kg 20l

Donica Stefano z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową.

Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym i czarnym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

WYMIARY DONICY:
Długość: 100 cm                                                  Długość: 120 cm
Szerokość: 40 cm                                                Szerokość: 40 cm
Wysokość: 40 cm                                                Wysokość: 40 cm
Grubość ścianki około 30 mm                        Grubość ścianki około 30 mm
Waga: 20 kg                                                          Waga: 23 kg
Długość: 150 cm                                                  Długość: 180 cm
Szerokość: 40 cm                                                Szerokość: 40 cm
Wysokość: 40 cm                                                Wysokość: 40 cm
Grubość ścianki około 30 mm                        Grubość ścianki około 30 mm
Waga: 26 kg                                                        Waga: 30 kg
Długość: 200 cm
Szerokość: 40 cm
Wysokość: 40 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Waga: 34 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Lekkie donice ogrodowe Stefano to produkty wykonane z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Łączą one lekkość z kontrastującym wręcz wyglądem, przypominającym beton lub kamień. Model Stefano to nowoczesne, minimalistyczne donice w kształcie prostopadłościanu. Dostępne są w aż 5 wariantach długości, co pozwala tworzyć z nich niezwykle zróżnicowane kompozycje.

Gdzie sprawdzą się lekkie donice ogrodowe z kolekcji Stone?

Lekkie donice ogrodowe z włókna szklanego pokrytego masą kwarcową to idealny wybór zarówno do prywatnych mieszkań, jak i budynków publicznych. Donice Stone dzięki swoim właściwościom mogą być użytkowane zarówno wewnątrz, jak i na świeżym powietrzu. Stosunkowo niska waga oraz możliwość zrezygnowania z otworów odpływowych sprawiają, że lekkie donice ogrodowe Stefano ozdobią zarówno prywatną sypialnię czy salon, jak i lobby hotelu czy wnętrze restauracji. Odporność na działanie czynników zewnętrznych pozwala wykorzystać je także do aranżacji pod gołym niebem – na placach, w ogrodach, na tarasach czy dziedzińcach.

Wady i zalety donic Stone, czyli czym wyróżnia się model Stefano?

Stefano to lekkie donice ogrodowe produkowane z włókna szklanego o bardzo niskiej masie własnej. Dzięki pokryciu zabezpieczającą warstwą masy kwarcowej produkty są odporne na działanie mrozu, promieniowania słonecznego i wody opadowej. Donice Stone nie są łatwe do zarysowania, a w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń można w prosty sposób zamaskować niedoskonałości przy pomocy farby elewacyjnej.

Właściwości zastosowanych do produkcji materiałów sprawiają, że pomimo swojej lekkości, donice okazują się bardzo trwałe i wytrzymałe. Ich atutem jest także elegancki wygląd, który z łatwością dopasowuje się do różnych aranżacji. Donice posiadają 2-centymetrową warstwę ocieplenia w postaci styropianu, czym chronią korzenie roślin uprawianych na zewnątrz. Należy pamiętać jednak, że produkty pokrywane masą kwarcową nie mogą być ustawiane w miejscach, gdzie stale tworzą się kałuże, gdyż długotrwałe działanie wilgoci jest szkodliwe dla ich powłoki. Za wadę donic Stefano uznaje się niekiedy również ich ograniczoną kolorystykę (biały, szary, czarny). Jest to jednak problem, który można rozwiązać, malując donicę wybraną przez siebie farbą elewacyjną.

Jak przygotować donice Stefano to ekspozycji?

Donice Stone model Stefano to elementy ozdobne, z których można korzystać natychmiast po zakupie. Aby zasadzić w nich rośliny wystarczy zadbać o ich odpowiednie wypełnienie. Na dno donicy należy wysypać kamienie i keramzyt, a następnie pokryć je siatką cieniującą. Dopiero wtedy do środka wsypać można mieszankę gruboziarnistego piasku i odpowiednio dobranej do danej rośliny ziemi.

Dodatkowe informacje

Rodzaje Stefano

Stefano 1000×400 h:400, Stefano 1200×400 h:400, Stefano 1500×400 h:400, Stefano 1800×400 h:400, Stefano 2000×400 h:400