Donica Stone – Cloe

L500 x W500mm H500mm 15kg 95l

Donica Cloe z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową.

Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym i czarnym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

WYMIARY DONICY:
Długość: 50 cm
Szerokość: 50 cm
Wysokość: 50 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 4 – 5 mm
Waga: 15 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Doniczki na balkon STONE – Cloe to idealne rozwiązanie do ogrodów, wnętrz, ale przede wszystkim na tarasy. Donica Cloe z włókna szklanego pokryta kwarcem i żywicą może stanowić idealną pojedynczą ozdobę lub być częścią większej aranżacji. Pasuje ona do wielu stylów: minimalistycznego, klasycznego, ale także industrialnego i nowoczesnego. Jej klasyczny kształt świetnie prezentować się będzie przy wejściu do domu jednorodzinnego, w firmowej kuchni, a nawet w Twoim salonie. Doniczki Cloe – Stone produkowane w standardzie z otworami odpływowymi, więc sprawdzą się także na tarasach oraz balkonach.

Doniczki na balkon – Przygotowanie do użytku.

Jak każda donica, nawet najlepsza, także doniczki na balkon potrzebują odpowiedniego przygotowania do użytku. Idealnym podłożem dla każdej rośliny będzie donica wypełniona kamieniami, keramzytem, siatką cieniującą, piaskiem gruboziarnistym oraz ziemią. Wszystkie składniki muszą oczywiście być dobrane proporcjonalnie do wielkości donicy Cleo.

Wykorzystanie i przeznaczenie w aranżacji.

  • Zewnątrz. Donice Stone przepięknie wyglądają w otoczeniu bujnej zieleni – zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. Będą świetnym wyznacznikiem pomiędzy poszczególnymi strefami ogrodu oraz elementem dekoracyjnym np. przy furtce na posesję. Jeśli jesteś fanem donic o surowych formach, doniczki na balkon sprawdzą się również tam. Są one uniwersalną ozdobą, a ich lekka konstrukcja i uniwersalność zastosowania powodują, że są jednymi z najczęściej wybieranych produktów. Jeśli masz balkon, który w projekcie nie uwzględnia ciężaru donic betonowych – donice Stone będą idealnym rozwiązaniem!
  • Wewnątrz. Donice Stone są także częstą dekoracją wnętrz, a wynika to z obecnie panującej mody na surowy styl loftowy. Pasują one jednak do każdego stylu, począwszy od klasycznego, skończywszy na modernistycznym. Ze względu na duży ciężar donic betonowych, nie zawsze można ustawić je we wnętrzach. Donice Stone będą idealnym zamiennikiem.

Właściwości materiału donic Stone.

Doniczki na balkon są mrozoodporne oraz odporne na na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, korozję oraz promieni UV. Są one wykonane z twardej powłoki zewnętrznej (połączenie żywicy poliestrowej i włókna szklanego), co zapewnia maksymalną odporność na zarysowania i drobne uszkodzenia. W przypadku ewentualnych uszkodzeń można pokryć je farbą elewacyjną. Donice są lekkie, a ich ścianki są pokryte 2 cm warstwą styropianu, która wzmacnia ścianki i stanowi ochronę dla korzeni roślin.

Jak każdy produkt, doniczki na balkon Stone mają również wady, jednak jest ich znacznie mniej. Ich największym minusem jest mały wybór kolorów. Występują one tylko w trzech wariantach kolorystycznych – białym, szarym i czarnym. Należy także pamiętać o odpowiednim dobraniu podłoża do donic, gdyż nie mogą one stać w kałużach oraz na mokrej trawie – może to spowodować uszkodzenie ich powierzchni zewnętrznej.

Donica Stone – Cleo to idealna, tańsza alternatywa dla donic wykonanych z betonu.