Donica plastikowa z włókna szklanego – Antonio 6

L800 x W800mm H800mm 18kg 480l

Donica plastikowa Antonio 6 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 80 cm
Szerokość: 80 cm
Wysokość: 80 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 18 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice w ogrodzie wykonane z włókna szklanego są bardzo popularne. Wiele osób decyduje się na ich zakup i wykorzystanie w aranżacji. W naszym sklepie dostępne są m.in. donice z włókna szklanego Antonio 6.

Wykorzystanie i przeznaczenie w aranżacji

Donice z włókna szklanego ANTONIO 6 idealnie sprawdza się w różnych miejscach. Z powodzeniem można ją postawić na balkonach i tarasach. Bardzo ciekawie prezentują się także na otwartych, zadaszonych przestrzeniach. Można w nich posadzić zarówno rośliny żywe jak i sztuczne. Wszelkie gatunki z pewnością będą się dobrze prezentowały.

Warto także ustawić donice w ogrodzie. Tworzą one niepowtarzalny klimat. Doskonale będą się w nich prezentowały rośliny takie jak np. trawy, tuje, bukszpan, a także zioła, lawenda, szałwia i inne. Z uwagi na to, że donice są lekkie można je z łatwością przenieść z miejsca na miejsce i dowolnie zmieniać aranżacje.

Donice z włókna szklanego bardzo często są też spotykane wewnątrz. Szczególnie dobrze prezentują się w pomieszczeniach utrzymanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.

Właściwości materiału

Donice w ogrodzie wykonane z włókna szklanego prezentują się bardzo atrakcyjnie. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego można je bez problemu dobrać do całej aranżacji. Włókno szklane to bardzo trwały materiał, który nie ulega korozji i przez długi czas świetnie się prezentuje. Włókno szklane w żaden sposób nie obciąża też posadzek, czy stropów. Z powodzeniem można je ustawiać na balkonie, na piętrach budynków czy na tarasach.

Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć jest odporność materiału na mróz i szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Można więc pozostawić je w ogrodzie nawet zimą. Ponadto posiadają one styropianowe ocieplenie, które dodatkowo ochroni rośliny. Donicom nie straszne jest także promieniowanie UV. Kolor donic pozostanie niezmienny przez długi czas.

Do przygotowania donicy do użytku potrzebny jest odpowiedni wsad. Kamienie, keramzyt, siatka cieniująca, piasek gruboziarnisty i ziemia. Odpowiednio dobrane proporcje pozwolą korzeniom na utrzymanie wilgoci wewnątrz donicy oraz dobrą cyrkulację powietrza.

Donice z włókna szklanego są niezwykle popularne, z uwagi na swoje właściwości i charakterystyczne cechy. Z pewnością warto rozważyć ich zakup.