Donica betonowa – Davide 3

L600 x W600mm H600mm 204kg 138l

Donica Davide 3 jest wykonana z betonu architektonicznego

Występuje w dwóch podstawowych kolorach: szarym oraz czarnym/antracytowym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

WYMIARY DONICY:
Długość: 60 cm
Szerokość: 60 cm
Wysokość: 60 cm
Grubość ścianki około 50 mm
Waga: 204 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Nowoczesne donice na taras są nieodłącznymi elementami dekoracyjnymi, które powinny się na nim znaleźć. Coraz chętniej wybierane są obecnie donice wykonane z betonu architektonicznego. Sprawdzają się one doskonale na zewnątrz przede wszystkim ze względu na niepowtarzalne właściwości tego materiału. Beton jest bowiem niezwykle odporny na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a także mróz i promieniowanie słoneczne. Dzięki swojemu nowoczesnemu wyglądowi pasują doskonale przede wszystkim do minimalistycznych tarasów oraz ogrodów, których charakter podkreślą. Doskonale komponują się one również z innymi materiałami, takimi jak np. drewno.

Modne donice z betonu

Betonowe donice na taras doskonale sprawdzą się również do ozdabiania przestrzeni publicznych, takich jak biurowce, restauracje czy parki i skwery. Do tego, aby tworzyły spójną kompozycję z pozostałymi elementami aranżacji przestrzeni powinny być odpowiednio dobrane do konkretnego projektu. Dzięki temu nie będą one przytłaczały powierzchni, której elementem się staną. Ich czyszczenie jest także bezproblemowe, ponieważ są one łatwe w utrzymaniu czystości. Brud oraz wszelkie zanieczyszczenia osadzają się na jego powierzchni, ale nie wnikają w jej głąb. Należy pamiętać o tym, aby regularnie czyścić donice bez użycia środków chemicznych, dzięki czemu uda się zachować ich doskonały wygląd przez długi czas. Donice z betonu są elementami, które powinny znaleźć się w każdym nowoczesnym ogrodzie oraz minimalistycznym tarasie. Dostępne są one jedynie w kolorze szarym oraz czarnym-antracytowym.

Wytrzymały i trwały materiał

Donice na taras z betonu są przede wszystkim bardzo ciężkie. To właśnie ta spora waga sprawia, że nie trzeba obawiać się, że zostaną przewrócone przez wiatr np. podczas gwałtownej burzy. Ciężar ten sprawia jednak, że są one jednocześnie trudne do przeniesienia w inne miejsca. Dlatego bardzo istotne jest to, aby przed napełnieniem ich ziemią umieścić je już w docelowym miejscu. Doniczki betonowe do ogrodu muszą zostać ustawione na nóżkach lub przepuszczalnym podłożu. Jest to bardzo ważne ze względu na to, że gromadząca się w ich wnętrzu woda mogłaby zamarznąć i spowodować ich uszkodzenie. Trzeba zadbać również o odpowiednie przygotowanie podłoża do zasadzenia roślin. Na dnie znaleźć się powinny kamienie oraz keramzyt, które zapobiegną zablokowaniu otworów odpływowych. Pozostałą część należy wypełnić ziemią oraz piaskiem gruboziarnistym. Doskonale prezentować się w nich będą kwiaty kwitnące, rośliny zielone, a także niewielkie krzewy. Betonowa powierzchnia donicy będzie stanowiła doskonałe dla nich tło.