Donica metalowa – corten Cubi 2

L600 x W600mm H600mm 36kg 210l

Donica Cubi 2 wykonana została z blachy cortenowej.

W dnie posiada otwory odpływowe.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem

WYMIARY DONICY:
Długość: 60 cm
Szerokość: 60 cm
Wysokość: 60 cm
Grubość ścianki: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm – 3 mm
Waga: 36 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice mrozoodporne ze stali corten model Cubi 2 to idealny wybór dla osób, które poszukują nietuzinkowego wyposażenia do nowoczesnych lub stylizowanych wnętrz czy ogrodów. Cubi 2 to klasyczny sześcian o imponujących rozmiarach, pozbawiony zbędnych dodatków ozdobnych. Głównym walorem donicy jest jej naturalny, odporny na upływ czasu wygląd zewnętrzny, który zawdzięcza zastosowanemu materiałowi. Donice ze stali corten z biegiem lat zamiast starzeć się, nabierają szlachetności i piękna, dlatego stanowią inwestycję w pełni ponadczasową.

Możliwości zastosowania – Donice mrozoodporne Cubi 2

Donice mrozoodporne Cubi 2 doskonale sprawdzą się przede wszystkim jako miejsce wzrostu pokaźnej wielkości kwiatów, krzewów i ozdobnych drzewek. Można wykorzystywać je  wewnątrz – na przykład w biurze czy budynku handlowym. Jak i na zewnątrz wokół obiektów publicznych i prywatnych. Donice ze stali corten pięknie zaprezentują się szczególnie na tarasie, w ogrodzie czy na dziedzińcu w otoczeniu szarego betonu i zielonej roślinności.

Wady i zalety donic ze stali kortenowskiej

Donice mrozoodporne Cubi 2 wyprodukowane zostały ze szczególnego rodzaju stali – stali corten. Materiał ten pokrywa ochronna i ozdobna warstwa patyny, przypominającej rdzę. Dzięki niej produkt jest praktycznie niezniszczalny. Odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, mróz, opady, wiatr czy promieniowanie słoneczne. Nawet uszkodzona poprzez zadrapanie czy zarysowanie donica stalowa nie utraci swoich walorów estetycznych. W krótkim czasie pokryje się kolejną warstwą maskującej niedoskonałości patyny. Donice Cubi 2 mogą zatem zdobić zarówno wnętrza, jak i przestrzenie pod gołym niebem. Chociaż ich solidność przekłada się na większą masę, ciężar własny stanowi także ochronę przed kradzieżą lub przewróceniem dekoracji w trakcie porywistego wiatru.

Jedyne wady produktu to brak możliwości wyboru koloru donicy oraz ryzyko zabrudzenia podłoża poprzez wypłukiwanie rdzawej warstwy wskutek opadów atmosferycznych.

Jak przygotować do użytku donicę Cubi 2?

Każda donica stalowa posiada ocieplenie styropianowe oraz otwory pozwalające na odprowadzanie nadmiaru wody. Produkty są więc przygotowane do użytkowania w trudnych warunkach – deszcz, śnieg, mróz. Aby zasadzić w nich wybraną roślinę, użytkownik musi jedynie wypełnić je odpowiednią ilością następujących po sobie warstw, czyli kamieni i keramzytu, siatką cieniującą, która oddziela mieszankę gruboziarnistego piachu oraz ziemi dobranej do potrzeb kwiatu czy krzewu.