Donica Stone – Manuel

L1000 x W300mm H800mm 15kg 209l

Donica Manuel z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową.

Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym i czarnym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

WYMIARY DONICY:
Długość: 100 cm
Szerokość: 30 cm
Wysokość: 80 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 4 – 5 mm
Waga: 15 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donica prostokątna wysoka Manuel to produkt wykonany z lekkiego i wytrzymałego włókna szklanego, pokrytego w sposób ręczny specjalną masą kwarcową w jednym z trzech kolorów do wyboru. Design modelu Manuel opiera się na bazie wąskiego prostokąta. Donica jest przy tym bardzo wysoka, dzięki czemu doskonale eksponuje nawet drobne rośliny. Produkt idealnie sprawdzi się przede wszystkim jako ozdoba ustawiana wzdłuż ścian i przejść, a także jako naturalne oddzielenie sekcji ogrodu.

Donica prostokątna wysoka – gdzie zaprezentuje się najlepiej?

Lekka i solidna jednocześnie donica prostokątna wysoka może zdobić zarówno wnętrza mieszkań prywatnych i budynków publicznych, jak i tereny pod gołym niebem. Dzięki niskiej masie własnej i możliwości zrezygnowania z otworów odpływowych produkt w bezpieczny sposób urozmaici aranżację salonu, przedpokoju czy balkonu. Szczególnie efektownie zaprezentuje się także jako ozdoba długich korytarzy, na przykład w restauracjach czy hotelach. Donica prostokątna wysoka może zagościć również w miejscach na świeżym powietrzu, czyli w ogrodzie, na tarasie, na dziedzińcu czy przy wejściu do budynku.

Czym charakteryzuje się donica Manuel?

Donica prostokątna z włókna szklanego pokrytego masą kwarcową wykazuje szereg praktycznych właściwości. Charakteryzuje ją niezwykła lekkość, która kontrastuje wręcz z jej wyglądem, przypominającym beton lub kamień. Donica jest przy tym solidna i wytrzymała. Ma wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak opady, mróz czy promieniowanie słoneczne. Ustawiona na zewnątrz nie pęka i nie blaknie. Nie ulega też zarysowaniom, a w przypadku uszkodzeń można łatwo zamaskować jej niedoskonałości przy pomocy odpowiedniej farby elewacyjnej. Dzięki ociepleniu w postaci warstwy styropianu dba o korzenie rośliny nawet podczas srogiej zimy. Donica prostokątna wysoka z kolekcji Stone niezbyt dobrze znosi jednak długotrwałe oddziaływanie wilgoci, dlatego należy dopilnować, aby nie stała w miejscu, gdzie stale tworzą się kałuże.

Jak przygotować donicę Manuel do ekspozycji?

Donice w włókna szklanego są gotowe do użytku bezpośrednio po zakupie. Aby zasadzić w nich rośliny wystarczy wypełnić ich wnętrze odpowiednimi proporcjami niezbędnych warstw podłoża. Na spód donicy wysypujemy zatem kamień i keramzyt, które przepuszczają nadmiar wody. Na nich układamy siatkę cieniującą, której rolą jest podtrzymanie mieszanki gruboziarnistego piasku i ziemi. W tak przygotowanej glebie każda roślina będzie rozwijała się zdrowo i prezentowała atrakcyjnie.