Donica plastikowa z włókna szklanego – Marco 4

L700 x W700mm H700mm 14kg 340l

Donica plastikowa Marco 4 wykonana z włókna szklanego oraz żywicy poliestrowej.

Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku.

Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

Boczne ścianki wyłożone są styropianem.

WYMIARY DONICY:
Długość: 70 cm
Szerokość: 70 cm
Wysokość: 70 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 2 mm
Waga: 14 kg

Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Donice plastikowe z włókna szklanego to nowoczesne rozwiązanie pasujące do każdego wnętrza. Dzięki temu idealnie komponują się z aranżacją domu, mieszkania, biura czy tarasu. Tworzą niesamowity klimat i podkreślają charakter miejsca, które zdobią. Donice te charakteryzują się prostymi kształtami i formami. Możemy pomalować na dowolnie wybrany kolor z palety RAL i prezentują się świetnie w wersji matowej.

Idealna do wnętrz oraz ogrodu

Donice plastikowe z włókna szklanego wykonane zostały z tworzywa sztucznego wzmocnionego przy pomocy cienkich włókien ze stopionego krzemu w połączeniu z żywicą poliestrową. Materiał ten jest niezwykle odporny na działanie promieni UV. Nie ulega on korozji i jest bardzo wytrzymały. Nie straszne są mu niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego donice z niego wykonane idealnie nadają się jako dekoracja tarasu, balkonu czy ogrodu. Są również niezwykle lekkie, dzięki czemu ich przenoszenie nie sprawia problemu. Należy jednak pamiętać, że donice wykonane z tworzyw sztucznych nie powinny być nadmiernie eksponowane na promienie słoneczne, gdyż może to powodować ich żółknięcie i pogorszenie walorów estetycznych.

Stylowe i eleganckie donice plastikowe z włókna szklanego

Donice plastikowe z włókna szklanego pasują do każdego stylu. Będą świetnie komponowały się z klasycznymi i minimalistycznymi wnętrzami oraz tymi urządzonymi w stylu glamour. Pomagają nadać im ciekawego i wyrazistego charakteru. Wspaniale eksponują zarówno żywe, jak i sztuczne rośliny. Świetnie prezentują się w nich wszelkiego rodzaju trawy, rośliny z dużymi i grubymi liśćmi. Można w nich sadzić tuje, bukszpany czy efektowne kule. Nadają się także do trzymania w nich roślin odpornych na mrozy, gdyż ich wnętrze jest ocieplone dodatkową warstwą styropianu. Chroni on korzenie przed nagłymi zmianami temperatur.

Jak przygotować donice do zasadzenia roślin?

Aby zapewnić najlepsze warunki do wzrostu roślin na spód donicy warto wysypać kamienie oraz keramzyt, które zapewnią odprowadzanie nadmiaru wody. Ziemię można wymieszać z piaskiem gruboziarnistym, aby korzenie otrzymywały odpowiednią ilość tlenu. Wszystkie te składniki powinny być dopasowane do wielkości donicy. Każda z nich posiada otwory odpływowe, a na życzenie klienta może zostać wykonana bez nich i służyć jako piękna osłonka.