Donica Stone – Enzo

L1200 x W500mm H500mm 30kg 240l

Donica Enzo z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową.

Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym i czarnym.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego).

WYMIARY DONICY:
Długość: 120 cm
Szerokość: 50 cm
Wysokość: 50 cm
Grubość ścianki około: 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość tworzywa: 4 – 5 mm
Waga: 30 kg

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

ZALETY DONICY OGODOWEJ ENZO

Donica ogrodowa wykonana z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Ponieważ ścianki są wyłożone 2cm styropianem, posadzone w niej mrozoodporne rośliny – dzięki zabezpieczeniu korzeni – bez problemu zniosą nasze zimy. Standardowo ta donica ogrodowa posiada otwory odpływowe, dzięki którym odprowadzany jest nadmiar wody. W sezonie letnim nie pozwoli to na zalanie roślin, a w czasie bardzo mroźnych zim nie pozwoli na zamarznięcie nadmiaru wody, co mogło by doprowadzić do zniszczenia zarówno donicy jak i systemu korzeniowego roślin. Donica jest produkowana w trzech podstawowych kolorach: czarnym, szarym i białym. Wspaniale będzie się komponować w ogrodach nowoczesnych jak i w aranżacjach tradycyjnych.

ZASTOSOWANIE DONICY ENZO

Nowoczesny, prostokątny kształt donicy o długości 1,5m pozwala na posadzenie szpaleru roślin mogącego stanowić zarówno ściankę osłaniającą przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, jak i przed kurzem czy hałasem pobliskiej drogi. Używając w aranżacjach ogrodowych, czy nawet tarasowych, tego typu donic możemy również stworzyć ogród podzielony na części różniące się charakterem nasadzeń. A dzięki temu, że donice można przemieszczać, każdy następny sezon może się różnić od poprzedniego ekspozycją roślin.

JAKIE ROŚLINY MOGĄ ROSNĄĆ W ENZO?

Donica ogrodowa ENZO ma głębokość 50 cm, co pozwoli nam na posadzenie roślin o średnio głębokim systemie korzeniowym. Dobrze będą się w niej czuły zarówno krzewy ogrodowe, np. berberysy bądź róże miniaturowe. Posadzić możemy też byliny, czy też trawy ozdobne. Do stworzenia gęstej ściany możemy wykorzystać lekkie pnącza, np. powojniki. Musimy im jednak zapewnić podpory, co przy półmetrowej szerokości donicy nie powinno stanowić żadnego problemu.

WARUNKI STOSOWANIA DONICY OGRODOWEJ ENZO

Donica ogrodowa ENZO aby służyła nam przez wiele sezonów musi być ustawiana na podłożu, które nie jest okresowo zalewane i na którym nie tworzą się kałuże. Nie możemy jej też umieszczać w oczkach wodnych. Wspaniale nadaje się do aranżacji tarasowych i balkonowych.