Donica aluminiowa – Edoardo 7

L2000 x W500mm H500mm 35kg 500l

Donica Edoardo 7 jest wykonana z aluminium.

Produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Malowanie na metaliczny kolor w palecie RAL, za dodatkową opłatą.

Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi.

Boczne ścianki wyłożone są styropianem

WYMIARY DONICY:
Długość: 200 cm
Szerokość: 50 cm
Wysokość: 50 cm
Grubość ścianki około 30 mm
Ocieplenie ścianki styropianem: 2 cm
Grubość blachy: 2 mm
Waga: 36 kg

Zalecane stosowanie jako donica ogrodowa.

Chcesz poznać cenę produktów?

Złóż do nas zapytanie, podaj jaka ilość donic Cię interesuje. Nie realizujemy zapytań z jedną sztuką! Nasze produkty ze względu na wymiary nie mogą być dostarczone kurierem. Dla przygotowania oferty wyceniany jest transport przez firmę spedycyjną. Koszt ten możemy podać w momencie kiedy poznamy ilość sztuk, rodzaj i kolor donic jakie Państwa interesują oraz miejsce dostawy (kod i miejscowość)

Opis

Aluminiowa donica dla kwiatów Edoardo 7 to uniwersalne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno na tarasie, balkonie, jak i w ogrodzie. Nowoczesny wygląd oraz wysublimowany kształt sprawiają, że duże donice na zewnątrz świetnie podkreślają piękno zasadzonych w nich roślin. Dzięki temu, że producent donic wytwarza je we wszystkich kolorach z palety RAL w wersji matowej i błyszczącej z łatwością można dopasować ich wygląd np. do koloru elewacji.

Właściwości aluminium

Aluminiowa donica dla kwiatów jest przede wszystkim produktem bardzo wysokiej jakości. Aluminium jest odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a w szczególności na duży mróz oraz promieniowanie słoneczne. Idealnie gładka powierzchnia, którą posiadają te donice do kwiatów sprawia, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Jeśli pojawią się na nich zabrudzenia wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Dzięki temu, że donica metalowa czarna jest stabilna nie straszny jest jej porywisty wiatr. Nie obciążają podłoża, na którym są umieszczone. Może ona bez problemu pozostać na zewnątrz przez cały rok, bez obaw, że ulegnie ona zniszczeniu. Ich nowoczesny wygląd sprawia, że pasują praktycznie do każdego stylu, w jakim jest urządzony ogród.

Aluminiowa donica dla kwiatów – Ogromne możliwości aranżacyjne

Aluminiowa donica dla kwiatów wygląda świetnie zarówno samodzielnie, jak i zestawiona z innymi donicami. Postawione obok siebie donice wysokie tworzą razem efektowną kompozycję. Z powodzeniem można w nich także zasadzić niewielkie krzewy oraz rośliny egzotyczne. Dzięki temu, że nowoczesne donice ogrodowe posiadają dodatkowo zabezpieczone ścianki warstwą styropianu świetnie chronią korzenie umieszczonych w nich roślin przed nagłymi zmianami temperatury. Donice dobrane pod kolor roślin dodatkowo podkreślą ich formę oraz wzmocnią barwę.

Jak przygotować donicę do zasadzenia w niej roślin?

Każda donica musi być odpowiednio przygotowania zasadzenia w niej roślin. Na dno donicy warto wyłożyć kamienie lub keramzyt, które zapewnią odpowiedni drenaż korzeniom rośliny. Jej wnętrze trzeba napełnić mieszanką ziemi oraz piasku gruboziarnistego w ilości dopasowanej do wielkości donicy. Na tak przygotowanym podłożu można umieścić dowolną roślinę. Bardzo dobrze będą w nich wyglądać kolorowe kwiaty, takie jak pelargonie lub surfinie. Kwitną one przez długi czas, dzięki czemu przez kilka miesięcy można cieszyć się widokiem pięknych kwiatów. Świetnie będą wyglądały w nich także drobne krzewy, takie jak np. bukszpany. W zimie można w nich zasadzić krzewy iglaste lub skrzyp zimowy, co sprawi, że nawet o tej porze roku ogród lub taras będą wyglądały świetnie.